Elődöntős a Veszprém klubvilágbajnokságon

MH/MTI
2024. szeptember 29. vasárnap. 20:22

A bakonyiaknak elsősorban a védekezésük nem volt tökéletes, nem volt eléggé feszes, amikor ezt sikerült rendezniük – a második félidő elején –, akkor megduplázták a különbséget (24–18). Az egyiptomiaknak nem volt esélyük szorosabbá tenni az állást, de ez a mérkőzés sokkal színvonalasabb és a Veszprém szempontjából sokkal hasznosabb volt, mint egy nappal korábban a brazil Taubaté ellen 26 góllal megnyert találkozó.

Sandell és Grahovac öt-öt, Dragan Pechmalbec négy góllal, Rodrigo Corrales 11 védéssel vette ki részét a sikerből.

Az elődöntőbe a három csoportgyőztes, valamint a legjobb második jut. Az idei a 17. klubvilágbajnokság, a Veszprém eddig egyszer, 2015-ben vett részt a tornán és akkor ezüstérmet szerzett.

Eredmény, csoportkör, A csoport, 1. forduló: Veszprém HC-Zamalek SC (egyiptomi) 34-27 (18-15)

lövések/gólok: 51/34, illetve 45/27 gólok hétméteresből: 2/1, illetve 5/5 kiállítások: 10, illetve 14 perc

Szombaton játszották: Veszprém HC–Handebol Taubaté (brazil) 43-17 (22-6)

A csoport végeredménye: 1. Veszprém 4 pont, 2. Zamalek SC 2, 3. Taubaté 0