La Liga: Az Osasuna 4 gólt lőtt a listavezető Barcelonának

MH/MTI
2024. szeptember 29. vasárnap. 7:53

A baszk csapat már a szünetig kétgólos előnyre tett szert, katalán riválisa pedig hiába szépített a térfélcserét követően, a pamplonaiak előbb büntetőből visszaállították a különbséget, majd a hajrában végleg eldöntötték a három pont sorsát, így Lamine Yamal újabb szépítése már csak szépségtapasz volt a vendégek számára.

A Barcelona kapuját ezúttal is Inaki Pena védte Marc-Andre ter Stegen súlyos sérülése után, a kispadon pedig harmadik számú hálóőrként ott ült Yaakobishvili Áron, aki pénteken végigjátszotta a klub második csapatának gól nélküli döntetlenre végződött meccsét a harmadosztályban a Tarazona otthonában.

La Liga, 8. forduló: Osasuna-FC Barcelona 4-2 (2-0), Getafe-Alavés 2-0 (1-0), Rayo Vallecano-Leganés 1-1 (1-0), Real Sociedad-Valencia 3-0 (1-0), pénteken játszották: Real Valladolid-Real Mallorca 1-2 (0-0).

Vasárnap játsszák: Celta Vigo-Girona 14.00, Athletic Bilbao-Sevilla 16.15m, Real Betis-Espanyol 18.30, Atlético Madrid-Real Madrid 21.00, hétfőn játsszák: Villarreal-Las Palmas 21.00.

A tabella eleje: 1. FC Barcelona 21 pont, 2. Real Madrid 17, 3. Atlético Madrid 15.