Bajnokok Ligája: A Dortmund és az Inter is kitömte ellenfelét

MH/MTI
2024. október 2. szerda. 7:58

A német sztárcsapat végül 7-1-re győzött, érdekesség, hogy a skót együttes ezt megelőzően március eleje óta veretlen volt, a naptári évben eddig csak a Hearts győzte le. Remek gólkülönbségével a Dortmund áll az élen.

Hozzá hasonlóan az FC Barcelona is nyugodtan vonulhatott az öltözőbe a szünetben, mert 45 perc elteltével már 3-0-ra vezetett otthon a Young Boys ellen, melyet végül 5-0-ra vert meg.

Az Arsenal-PSG rangadót a londoni csapat nyerte 2-0-ra, míg a Bayer Leverkusen-Milan összecsapáson a hazai együttes 1-0-ra győzött. Az olasz alakulat sokat tett az egyenlítésért a második félidőben, de kihagyta a helyzeteit, így pont nélkül áll, míg a német csapat már hatpontos.

A 2023-ban BL-győztes Manchester City négy gólt szerezve könnyedén diadalmaskodott Pozsonyban a Slovan felett.

A BL új formátumában ligarendszerű alapszakaszt rendeznek, a 36 csapat egy tabellán szerepel, és valamennyi együttes nyolc mérkőzést játszik. Az első nyolc helyezett egyenesen jut a nyolcaddöntőbe, a 9-24. helyezettek oda-visszavágós párharcban küzdenek meg a 16 közé kerülésért, az utolsó 12 alakulat pedig kiesik.

Eredmények, alapszakasz, 2. forduló:

Internazionale (olasz)-Crvena zvezda (szerb) 4-0 (1-0) gól: Calhanoglu (11.), Arnautovic (59.), Martinez (72.), Tameri (78. – 11-esből)

Borussia Dortmund (német)-Celtic Glasgow (skót) 7-1 (5-1) gól: Can (7., – 11-esből), Adeyemi (11., 29., 42.), Guirassy (40., 66. – előbbit 11-esből,), Nmecha (79.), illetve Maeda (9.)

FC Barcelona (spanyol)-Young Boys (svájci) 5-0 (3-0) gól: Lewandowski (8., 51.), Raphinha (34.), Martínez (37.), Camara (81.-öngól)

Bayer Leverkusen (német)-AC Milan (olasz) 1-0 (0-0) gól: Boniface (51.)

Arsenal (angol)-Paris Saint-Germain (francia) 2-0 (2-0) gól: Havertz (20.), Saka (35.)

PSV Eindhoven (holland)-Sporting Lisboa (portugál) 1-1 (1-0) gól: Schouten (15.), illetve Braganca (84.)

Slovan Bratislava (szlovák)-Manchester City (angol) 0-4 (0-2) gól: Gündogan (8.), Foden (15.), Haaland (58.), McAtee (74.)

korábban: VfB Stuttgart (német)-Sparta Praha (cseh) 1-1 (1-1) gól: Millot (7.), illetve Kairien (32.)

Red Bull Salzburg (osztrák)-Brest (francia) 0-4 (0-1) gól: Sima (24., 70.), Camara (66.), Pereira Lage (75.)