Gálfi nyert, Bondár kiesett

MH/MTI
2024. október 2. szerda. 17:24

A világranglistán 143. Gálfi eredetileg Emina Bektas ellen kezdett volna, csakhogy a 117. helyezett riválisa visszalépett. Így a szerencsés vesztesként főtáblára került, szintén amerikai Jessie Aneyvel került szembe (546.) a nyitókörben, aki könnyebb ellenfélnek ígérkezett.

A 26 éves magyar játékos Aney mind a hét bréklabdáját hárította, emellett öt ászt ütött, és az első szettben kétszer, a másodikban pedig egyszer vette el riválisa adogatását. A találkozó 1 óra 11 percig tartott, Gálfira a 16 között a japán Hibino Nao (145.) vár.

Nem sokkal később a legjobb magyar női játékos, a 90. helyen álló Bondár lépett pályára a holland Suzan Lamens (137.) ellen. Ez már nyolcaddöntős mérkőzés volt, ugyanis a Hajdúszoboszló SE sportolója hétfőn 6:4, 6:4-gyel búcsúztatta a hazai közönség előtt szabadkártyával szereplő Hung Ji Cody Vongot (459.). Bondárnak az első szettben egy brék elég volt a játszmaelőnyhöz, majd a másodikban 4:5-nél Lamens nem tudta kiszerválni a szettet, 5:6-nál viszont ő brékelt, ezzel kiegyenlített.

Az utolsó felvonásban a holland gyorsan 5:0-ra ellépett, és Bondár innentől már csak egy gémet tudott hozni. A meccs 2 óra 22 percig tartott.