MH/MTI
2024. október 6. vasárnap. 19:51
A közvélemény-kutatások szoros eredményt vetítenek előre, ami nagy költségekkel járó, nagy intenzitású küzdelmet gerjeszt minden egyes bizonytalan szavazóért abban a hét kulcsfontosságú államban, amely valószínűleg eldönti a november 5-i választást.
Trump 2020-ban elvesztette Wisconsint, most viszont komoly energiákat fektet abba, hogy ez ne így legyen. A hét elején Harris is járt ott, és a Republikánus Párt szülőhelyén, Riponban tartott nagygyűlést, ahol a mérsékelt és elégedetlen konzervatívokat szólította meg.
Trump látogatására azután kerül sor, hogy szombaton színpadias kampányban tért vissza ugyanarra a helyszínre, a pennsylvaniai Butlerbe, ahol júliusban épphogy elkerülte egy merénylő golyóját.
A volt elnök kampánycsapata azt remélte, hogy visszanyeri azt a lendületet, amelyet akkoriban élvezett – magasan vezette a felméréseket, mielőtt Joe Biden elnök visszalépésével felborította a versenyt.
A golyóálló üveg mögül elmondott hosszú, gyakran elkalandozó beszédében Trump azt sugallta, hogy politikai ellenfelei állhattak a sikertelen merénylet mögött.
„Azok, akik meg akarnak állítani minket… rágalmaztak engem, vád alá helyeztek, vádat emeltek ellenem, megpróbáltak levenni a szavazólapról, és ki tudja, talán még az életemre is próbálta törni” – mondta az eseményre összegyűlt több tízezer támogatójának.
Trump megismételte azokat a hamis állításokat is, amelyek szerint a Biden-Harris-kormány a Helene hurrikán által tönkretett területekre szánt segélyeket végül migránsprogramokra költötte.
Harris a szombatot Észak-Karolinában töltötte, ahol segélymunkásokkal és lakosokkal találkozott a Helene által leginkább sújtott területek egyikén, amely fél tucat államra mért pusztító csapást, és több mint 220 ember halálát okozta.
A kulcsfontosságú szavazók elérésére érdekében az alelnök a jövő héten számos televíziós, rádiós és podcast műsor vendége lesz.
Harrist korábban bírálatok érték, amiért kerülte a személyes interjúkat, most viszont egyik szerkesztőségből megy a másikba.
A turnéa „Call Her Daddy” podcasttal kezdődik, ahol várhatóan a reproduktív jogok kérdésére fog összpontosítani, amely a demokraták szerint a bizonytalan szavazók – különösen a nők – körében fontos.
A hét további részében az ABC „The View” című műsorának, valamint a „The Howard Stern Show”-nak és a „The Late Show with Stephen Colbert”-nek a vendége lesz – ezek nagyjából hazai pályának számítanak.
Csütörtöktől pedig Barack Obama volt elnök is csatlakozik Harris-hez, és együtt fognak ellátogatni a kulcsfontosságú ingadozó államokba.
A 63 éves politikus továbbra is befolyásos a demokraták körében, és ő és Michelle Obama, a volt first lady augusztusban a párt országos konvencióján nagy visszhangot kiváltó beszédet mondott Harris mellett.
Obama egészen a választás napjáig kampányolni fog a csatatéren – közölte Harris kampánya.