Nizzában botlott a PSG

Semmire sem ment a PSG a 73 százalékos labdabirtoklással az első félidőben; a Nice ugyanannyiszor lőtt kapura (5), ráadásul a vezetést is megszerezte Ali Abdi megpattanó lövésével.

A labda Nuno Mendesen változtatott irányt – és a sors hamarosan elégtételt szolgáltatott a portugálnak: a második félidő elején az ő lapos lövése is megpattant egy lábon, Bombitóén, mielőtt kikötött a jobb alsóban. Az előkészítő passz Ousmane Dembéléé volt, vagyis a válogatott támadó a rövid BL-száműzetése után tényleg visszakerült a párizsi kezdőbe.

A folytatásban Marquinhos fejelt egy kapufát, gól azonban nem született, maradt az 1–1 – a PSG nem tudta visszavenni a tabella első helyét a Monacótól.

A tabellát a Monaco 19 ponttal vezeti, a második PSG-nek 17, a harmadik Marseille-nek 14 pontja van.