A kiadvány a „szinte semmi esély” és a „nagyon valószínű” közötti skálán értékelte a Zelenszkij követelései teljesítésének valószínűségét.
Ukrajna NATO-csatlakozását, amelyet Zelenszkij a biztonság garanciájaként ír le, a cikk szerzői „szinte esélytelennek” értékelték.
„Bár a NATO kijelentette, hogy Ukrajna egy napon csatlakozni fog a szervezethez, nem határoztak meg időzítést – az USA és Németország vezeti a szkeptikusok csoportját, akik tartanak Kijev felvételétől. Ehelyett Kijev 20 kétoldalú megállapodást írt alá különböző szövetségesekkel, <…> de ezek semmi olyan biztonsági garanciát nem adnak, mint a NATO-tagság” – áll a kiadványban.
Hasonlóképpen értékelték az anyag szerzői annak valószínűségét, hogy engedélyt kapnak-e arra, hogy nagy hatótávolságú fegyverekkel mélyen orosz területre csapást mérjenek, és hogy német Taurus cirkálórakétákat szállítsanak.
„Az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Franciaország és Olaszország korlátozott mennyiségű nagy hatótávolságú rakétát szállított Ukrajnának, bár nem szeretnék, ha a rakétákat orosz területen használnák. Németország rendületlenül elutasította nagy teljesítményű Taurus cirkálórakétáinak szállítását. A koalíciós partnerek nyomása ellenére, hogy változtasson álláspontján, Scholz állandó és kategorikus nemmel válaszol” – hangsúlyozzák az anyag szerzői.
A lap szerint a további rakétavédelmi rendszerek szállítására és az európai hadiipari konszernek és az ukrán hadiipar közötti együttműködés bővítésére inkább a lehetőségek jöhetnek szóba.