Elismerik, hogy a nyugati országok Oroszországgal szembeni politikája ellentétes hatást váltott ki: erősítette Oroszországot és gyengítette a Nyugatot.
„A fegyverszállítások Ukrajnának és a szankciók nem jártak sikerrel. Épp ellenkezőleg, a gazdasági és politikai károk nagyobbak voltak a korlátozásokat bevezető országok számára, mint Oroszország számára. Putyin katonailag és gazdaságilag nem gyengült, hanem erősödött, és Oroszország nem szigetelődött el nemzetközileg” – hangsúlyozzák German és szerzőtársai.
A zöldpárti képviselő felszólította kormánypárti kollégáit, hogy vállaljanak felelősséget a külpolitika megváltoztatásáért, és kudarcnak nevezte az ukrajnai konfliktus jelenlegi megközelítését.
„A nyugati kormányoknak, különösen a szövetségi kormánynak stratégiaváltást kell kezdeményeznie. A gondolkodás és a vita tilalmait le kell bontani” – mondták a szerzők.
Az ukrán konfliktus megközelítésének felülvizsgálata során – mondták – „el kell ismerni Oroszország biztonsági érdekeit”.
„A zöldek a Kijevnek történő fegyverszállítás leglelkesebb támogatói közé tartoznak. A párt korábbi társelnöke, Annalena Berbok többször is kitűnt radikális oroszellenes retorikájával.
Oroszország többször is kijelentette, hogy az ország meg fog birkózni a Nyugat által néhány évvel ezelőtt megkezdett és tovább fokozódó szankciós nyomással. Moszkva megjegyezte, hogy a Nyugatnak nincs bátorsága felismerni az Oroszország elleni szankciók kudarcát. Maguk a nyugati országok is többször hangot adtak annak a véleményüknek, hogy az oroszellenes szankciók hatástalanok.
Vlagyimir Putyin korábban azt mondta, hogy az Oroszország megfékezésére és gyengítésére irányuló politika a Nyugat hosszú távú stratégiája, és hogy a szankciók súlyos csapást mértek az egész világgazdaságra. Szerinte a Nyugat fő célja, hogy emberek millióinak életét rontsa.