Meglepő, mi mindenre lehet újrahasznosítani a teafiltert

A kávézacc és használt teafilter sokkal több lehetőséget rejt magában, mint gondolnánk. Bár a legtöbben azonnal kidobják ezeket, számos praktikus felhasználási módjuk létezik a háztartásban, a kertben vagy akár szépségápolásban is – írja a mindmegette.hu.

Erre mind jó a teafilter:

  • Fáradt szemre és enyhén duzzadt szemhéjra jótékonyan hat a lehűtött teafilter. A borogatás ismét csillogóvá teszi a tekintetet, és a fekete teában található tanninnak köszönhetően csökkenti a duzzanatot.
  • A tannin rovarcsípés és kisebb égési sérülések esetén is segít. A hideg teafilteres borogatás csökkenti a bőrpírt, és enyhíti a viszketést. Nagyobb felületet érintő enyhe napégés vagy égési sérülés esetén pedig enyhülést ad a használt teafilterekből készített fürdő.
  • A leforrázott szálas teát megszárítva a macskaalomra szórhatjuk, ugyanis közömbösíti a cicavécé szagát.
  • Kevésbé érezhető a lakásban a kutya- és macskaszag, ha megszáradt tealeveleket szórunk házi kedvenceink kosarába, párnájára vagy más kedvelt pihenőhelyére.
  • Teazaccal felfrissíthetjük a felfújható- vagy a jógamatracot. Délkelet-Ázsiában a helyiek régóta teás vízben tisztítják a fekvőgyékényeket. Ez a módszer a mindennapi használati tárgyak kíméletes szagmentesítésére is alkalmas, mert a tea dezodoráló hatású.
  • Ugyanez vonatkozik a szőnyegek felfrissítésére is. Teázás után szórjuk be a szőnyeget kifőzött tealevelekkel, hagyjuk teljesen megszáradni, majd porszívózzuk fel. Száradás közben a tea magába szívja a szennyeződéseket, és szagtalanít. A megszáradt teafiltereket természetes porszívó-illatosítóként is használhatjuk.
  • A használt zöld tea ugyanúgy szagtalanítja a hűtőt, mint a kávézacc.
  • Konyhai munka után jól dörzsöljük át a kezünket nedves zöldtea-filterrel, ez segít semlegesíteni a fokhagyma-, hagyma- és halszagot.
  • Szobanövények átültetésekor tegyünk a cserép aljára néhány kifőzött teafiltert. A virágföld így tovább megőrzi a nedvességet. Főleg a zöld tea gazdag nitrogénben, amely nélkülözhetetlen a növények fejlődéséhez. A rózsabokrok körül szétszórt használt szálas vagy filteres teától pedig nyáron új erőre kapnak a rózsabokrok. Tegyünk kifőzött teafiltereket az öntözővízbe, és megvédhetjük növényeinket a levéltetűtől, a kártevőktől és a gombás fertőzésektől.

Elolvasom a cikket