Menczer Tamás: Nem vagyunk alárendelve senkinek

MH/MTI
2024. október 23. szerda. 14:34
Frissítve: 2024. október 23. 14:36

Menczer Tamás, aki Pest vármegye 2. számú választókerületének országgyűlési képviselője is, az 1956-os forradalom és szabadságharc 68. évfordulója alkalmából tartott megemlékezésen hozzátette, az 56-osok tette örökké köszönetet és tiszteletet érdemel és meg is erősít bennünket.

Olyan fal van mögöttünk, melynek mindig nekivethetjük a hátunkat a harcainkban, csatáinkban és kihívásainkban – hangoztatta.

„A szabadság számunkra életösztön. Mi, magyarok ma sem szeretjük, hogyha alávetettként tekintenek ránk” – jelentette ki, hozzátéve, 1956 története is elmondja: a magyar érdek és a magyar függetlenség kizárólag a magyaroknak fontos.

Értékelése szerint „soha nem voltunk olyan közel egy harmadik világháborúhoz, egy atomháborúhoz, mint jelenleg” a szomszédunkban pusztító háború miatt. A háborúra a magyar válasz a tűzszünet, a tárgyalás és a béke.

Hozzátette, a magyaroknak kezdettől fogva igazuk volt „korunk másik nagy kihívásával”, a migrációval kapcsolatban is, amit a párhuzamos társadalmak kialakulása, a bűncselekmények és a terrortámadások bizonyítanak. „A magyar válasz a bevándorlással kapcsolatban a biztonság” – emelte ki.

Azt mondta, Magyarország elutasítja, hogy a háború, a rossz döntések és a szankciók árát vele fizettessék meg, a keleti és a nyugati világot gazdasági értelemben szétválasszák. A magyar válasz a gazdasági semlegesség, amely az emberekről szól, mert ez az egyetlen út ahhoz, hogy az ország eddig közösen elért eredményeit megvédje és új céljait elérje.

„Mi, magyarok a nehéz helyzetekben mindig összefogtunk és egyetértési pontokat alakítottunk ki, ma is ezt tesszük. És ez az oka annak, hogy Magyarország a válságokból mindig megerősödve jött ki. (…) Mi a bajban mindig harcolunk, és a végén mindig győzünk” – zárta köszöntőjét Menczer Tamás.

Horváth László (Fidesz–KDNP) polgármester elmondta, egy helyi tanár, Domokos Kázmér megírta 1956 zsámbéki hőse és mártírja, Kmetz Mihály történetét, aki 18 évesen vesztette életét Budapesten, a Logodi utcában. Az ünnepség résztvevői a Kmetz Mihály tiszteletére elhelyezett zsámbéki emléktábla előtt koszorúztak.

Elolvasom a cikket