A címvédő Bagnaia nyert Thaiföldön

MH/MTI
2024. október 27. vasárnap. 11:47

A csapadék miatt nedves pályán Bagnaia rajtolt az élről, de Martín szinte azonnal megelőzte, és az ötödik körig vezetett, akkor azonban az olasz újra az élre állt, és végül magabiztosan, csaknem három másodperces előnnyel győzött. A pontverseny harmadik helyén álló hatszoros világbajnok spanyol Marc Márquez a 14. körben kicsúszott. Két futammal az idény vége előtt Martín előnye 17 pont Bagnaia előtt.

Moto2-ben az éllovas japán Ogura Aj a második helyen végzett – a spanyol Aron Canet mögött –, ezzel matematikailag is biztosította világbajnoki címét. A 23 éves versenyző három idényt töltött a Moto3-ban, ahol egyszer bronzéremig jutott, a Moto2-ben pedig ez a negyedik szezonja és a 2022-es ezüstérem után az első vb-címe. Moto3-ban a világbajnoki címét már korábban biztosító kolumbiai David Alonso a 12. győzelmét aratta a mostani idényben, ezzel megdöntötte a legendás olasz Valentino Rossi csúcsát, aki 11 versenyt nyert 1997-ben.

Az idény egy hét múlva a Malajziai Nagydíjjal folytatódik.

Eredmények: MotoGP (26 kör, 118,404 km): 1. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) 43:38.108 perc 2. Jorge Martín (spanyol, Ducati) 2.905 másodperc hátrány 3. Pedro Acosta (spanyol, KTM) 3.800 mp h.

Az élcsoport állása 18 futam után (még 2 van hátra): 1. Martín 453 pont, 2. Bagnaia 436, 3. Marc Márquez (spanyol, Ducati) 355