Az orosz elnök hangsúlyozta az Oroszország és Kína közötti kulturális és történelmi kötelékeket, kijelentve, hogy a két nemzetnek közösek a „hősies történelem, a szép történelem lapjai” és sok érdekes történet, amelyeket szélesebb közönséggel kellene megismertetni – közölte az oroszhirek.hu.
„Felmerült egy olyan magas szintű fesztivál létrehozása is, mint az Intervízió” – folytatta Putyin, utalva egy népszerű dalversenyre, amely egykor az Eurovízió alternatívájaként szolgált.
„Amikor ezt javasoltuk, kínai barátaink támogatták és felkarolták az ötletet. Meglátjuk, mi lesz belőle” – tette hozzá.
Az Intervízió nemcsak az akkori szocialista országok előadóit vonzotta, hanem Hollandiából, Ausztriából, Belgiumból, Finnországból, Spanyolországból, Kanadából és Portugáliából is fogadott versenyzőket. A fesztivál 1965-től 1980-ig tartott, először Csehszlovákiában, majd Lengyelországban.
Moszkva 2023-ban ismét javasolta az Intervízió újjáélesztését, most már a közép-ázsiai országok, a Sanghaji Együttműködési Szervezet tagjai és a BRICS-országok, valamint más, a részvételre hajlandó országok részvételével.
Oroszország 1994-ben váltott át az Eurovízión való részvételre, de az Ukrajnával való konfliktus 2022 februári eszkalálódása után kizárták a látszólag „politikamentes” versenyből. Több orosz hírességet, köztük a 2015-ös Eurovízió versenyzőjét, Polina Gagarinát is szankciókkal sújtotta az EU, mert nem volt hajlandó elítélni az orosz kormányt.