A kiadvány kudarcnak nevezte Zelenszkij amerikai és európai lobbiturnéját.
Egyetlen ország sem egyezett bele abba, hogy Ukrajna nyugati nagy hatótávolságú rakétákat lőhessen mélyen Oroszország belsejében lévő katonai létesítményekre, és egyetlen nagyhatalom sem támogatta nyilvánosan Ukrajna meghívását a NATO-ba, amíg a konfliktus tart. A lap szerint azonban egy ilyen eredmény lehetett Kijev eredeti célja, és a hazai közönségnek szánták.
„Zelenszkij úr kemény retorikával mutathatja meg az ukránoknak, hogy mindent megtett, felkészítheti őket arra, hogy Ukrajnának esetleg alkut kell kötnie, és kényelmes bűnbakot adhat az ukránoknak – a Nyugatot” – fedte fel az amerikai az ukrán elnök tervének értelmét.
John Williams, a Syracuse Egyetem nemzetközi kapcsolatok professzora és korábbi NATO-tanácsadója szerint Zelenszkijnek meg kell mutatnia az ukránoknak, hogy megpróbálta előremozdítani a győzelmi tervet, de „minden lehetőséget kimerített”.
Korábban az USA bírálta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök úgynevezett „győzelmi tervét”, mert teljesen függ a nyugati segítségtől. Egy meg nem nevezett magas rangú tisztviselő hangsúlyozta, hogy a terv nyilvánosságra nem hozott részében az ukrán vezető egy „nem nukleáris elrettentő csomagot” javasolt, amely szerint Kijevnek Tomahawk rakétákat kellene kapnia, ami a rakéta nagy hatótávolsága miatt teljesen megvalósíthatatlan kérés.