Hogyan befolyásolja a stressz a testsúlyt?

Egyesek karcsú alakkal büszkélkednek anélkül, hogy a kalóriákra gondolnának, de ez a külső jóllét komoly egészségügyi problémákat rejthet. Az egyik fő oka annak, hogy a testsúly nem nő, a kortizol, a stresszhormon megnövekedett szintje. Az állandó stressz kritikus szinten tartva nemcsak a súlygyarapodást akadályozza meg, hanem pszichés kellemetlenségeket is okoz, különösen akkor, ha túl soványak vagyunk – írta a Pravda.ru.

Ezenkívül a pajzsmirigyproblémák is okozhatják a súlygyarapodásra való képtelenséget.

Az aktív életmódot folytató emberek gyakran tapasztalnak katabolizmust, amikor az energia gyorsabban fogy el, mint ahogyan felveszik. Ez ahhoz vezethet, hogy a nagy kalóriadózisok ellenére sem sikerül a súlyon változtatni.

Azt is érdemes megjegyezni, hogy az aktív emberekre jellemző, megnövekedett adrenalinszint is befolyásolhatja az anyagcserét. Ilyenkor a szervezet gyorsabban dolgozhatja fel a kalóriákat, mint amennyi beérkezik, de ez az állapot fokozott ingerlékenységgel és álmatlansággal jár, amely komoly egészségügyi terhet jelenthet.

Fontos tudatosítani, hogy a külső megjelenés nem mindig tükrözi a belső egészséget, és érdemes odafigyelni a szervezet jelzéseire.

Elolvasom a cikket