Azbej Tristan: 1956 hőseinek áldozata tette lehetővé Magyarország szuverenitásának visszaállítását

MH/MTI
2024. november 4. hétfő. 22:06

Az eseménnyel egy időben, Építsünk hidat! címmel a KDNP II. kerületi és XVI. kerületi szervezete a budai Mansfeld Péter parkban is megemlékezést tartott az 1956-os forradalom és szabadságharc leverésének, a szovjet csapatok bevonulásának évfordulóján.

Azbej Tristan hangsúlyozta: két olyan fiatal mártírra emlékeznek, aki különböző eszközökkel, más-más fegyverrel harcolt az önkény ellen a magyar szabadság és szuverenitás védelmében.

„Mansfeld Péter felvette a harcot az elnyomó uralom ellen, Tóth Ilonkának pedig talán még erősebb fegyver volt a kezében, ő a gyógyítás eszközével harcolt. Tóth Ilonka nemcsak a hazaszeretet hőse, hanem a haza és a szeretet hőse is” – fogalmazott a kereszténydemokrata politikus.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium üldözött keresztényeket segítő programokért felelős államtitkára kiemelte: a mártírok áldozata a mai magyaroktól is megkívánja a küzdelmet a nemzet szuverenitásának védelme érdekében, noha más eszközökkel.

„Erre tanít a múltunk, ugyanis Magyarországnak a több mint ezeréves történelme során mindig meg kellett küzdenie a szabadságért, létének fennmaradásáért” – hangsúlyozta.

Azbej Tristan azt mondta: bár november 4-én vérbe fojtották a szabadságharcot, a mártírok halála egy boldogabb és szabadabb Magyarországhoz vezetett. 1956 hőseinek áldozata tette lehetővé évtizedekkel később a rendszerváltoztatást és az oroszok kivonulását, így Magyarország szuverenitásának a visszaállítását is – tette hozzá.

„Ma is azt tapasztaljuk, hogy nálunk nagyobb és erősebb birodalmak ki akarják ránk terjeszteni a befolyásukat, diktálni akarnak nekünk. Mi, magyarok büszke nemzet vagyunk, nem tűrtük sem a múltban, sem a jelenben, hogy vélt vagy valós politikai, gazdasági és katonai hatalmak bábként tekintsenek hazánkra és a magyar emberekre. Nem lehet minden madarat kalitkába zárni, mi, magyarok is ilyenek vagyunk” – fogalmazott Azbej Tristan.

Arról is beszélt, hogy „a magyarok máshogy tekintenek ’56-ra, mint a háborúpárti és sokszor neomarxista nyugati politikusok. „Nekünk húsbavágó tapasztalás ez, nekik távoli kellemetlenség volt” – mondta.

„Soha nem bocsátjuk meg a kommunistáknak, hogy idegen hadsereggel összefogva támadtak saját nemzetükre, és egy olyan világot hoztak létre, ahol családok és emberi sorsok százezrei mentek tönkre, váltak kilátástalanná. Tervek és álmok törtek derékba, csak azért, hogy egy eszement eszme köntösébe bújva kizsákmányolják és saját hasznukra sanyargassák magyarok millióit” – közölte a KDNP alelnöke.

Solymoskövi Péter, a párt XVI. kerületi elnökségi tagja azt mondta, két helyszínen tartott rendezvényükkel virtuális hidat szerettek volna építeni a két fiatal mártír, Tóth Ilonka és Mansfeld Péter szellemiségéből.

Petrovics Sándor, a Tóth Ilonka Szülőházáért Alapítvány kuratóriumi elnöke a trianoni tragédiához hasonlította november 4-ét. Arról beszélt, hogy noha gyásznapról van szó, fontos a hidak építése, ezúttal a Duna két partján, Pest és Buda egy-egy mártírjának emléke között.

Kerényi Csaba, a KDNP II. kerületi politikusa köszöntőjében azt mondta, ha megpróbálunk a két mártírra emlékezve élni, azzal jó példát mutatunk a fiataloknak.

Elolvasom a cikket