„A fejlődés és a tudás továbbadása teszi a jó szakembert kiválóvá”

MH/ MTI
2024. november 7. csütörtök. 19:39
Frissítve: 2024. november 7. 19:45

Az államtitkár a Batthyány-Strattmann László és Hőgyes Endre születésnapjához kapcsolódó díjak átadásán köszöntőjében azt mondta, e három sarokpont emeli ki a most kitüntetetteket is a mai kor rohanással és változással teli világából, és helyezi stabil alapokra a kiváló gyógyítót, az igazi polgárt.

„Azt az embert, aki képes felelősséget vállalni magáért, a családjáért, a közösségért és így a hazájáért is, akinek a szava mértéket jelent, aki maga is halad előre és másokat is képes ebben segíteni” – fogalmazott.

Batthyány-Strattmann László kiemelkedő munkássága a megrendíthetetlen hitéből, elkötelezett hivatástudatából, sziklaszilárd emberségéből és emberszeretetéből fakadt – mondta Takács Péter, hozzátéve, hogy e tulajdonságok ma is elengedhetetlenek, hogy egy orvosból valóban nagy gyógyító legyen.

Hőgyes Endréről azt mondta, a 19. század második felének volt kiemelkedő, nemzetközileg is elismert egészségügyi alakja. A tudomány melletti elkötelezettsége, az emberek szolgálatáért vállalt felelőssége és a jövő generációk képzésében végzett munkája méltán teszi példaképpé mindannyiunk előtt.

Az államtitkár azt mondta, a nagy elődök példája és a kitüntetések három olyan értékre hívják fel a figyelmünket, amely minden egészségügyi szakember számára elengedhetetlen.

Az egyik ilyen érték a gyógyító, segítő szándék, a társadalmi szempontból hasznos munka. Akik erre a pályára lépnek, azokat az az idea mozgatja, hogy a hozzájuk fordulók boldogulásához, minőségi életéhez és így a magyar társadalom jólétéhez járuljanak hozzá – tette hozzá.

A másik értéknek a folyamatos fejlődést, a kiemelkedő tudományos munkát nevezte az államtitkár. Mint mondta, egy jó orvos nem elégedhet meg a „megbízható mesterember szintjével”.

A tudás folyamatos fejlesztése, a tudományból fakadó kérdések megválaszolása, a szakmai kíváncsiság kell, hogy vezesse az egészségügyben dolgozókat – emelte ki.

A harmadik pillér az oktatói tevékenység – mondta Takács Péter, rámutatva arra: ha végigtekintünk a magyar orvostudomány történetén, azt láthatjuk, hogy minden kiemelkedő szakember különös hangsúlyt helyezett a tudás átadására.

Hosszú évtizedeket töltöttek a felnövekvő generációk képzésével, iskolát teremtettek.

Elolvasom a cikket