„A világnak szüksége van Oroszországra”

„A nemzetközi politika áramlása (…) a Nyugat törekvéseivel ellentétesen halad” – mondta Putyin. A világ „a halványuló hegemonisztikus világtól a növekvő multipolaritás felé halad” – írja az Oroszhirek.

A „régi hegemónok”, akik megszokták, hogy a gyarmati időkben megszokott módon uralkodjanak a világ felett, úgy látják, hogy már nem hallgatnak rájuk – mondta az elnök. Putyin arra is figyelmeztetett, hogy a Nyugat saját kivételességébe vetett hite potenciálisan „globális tragédiához vezethet”.

Az Egyesült Államok és szövetségesei felhívásai, hogy „stratégiai vereséget” mérjenek Oroszországra – az egyik legnagyobb nukleáris arzenállal rendelkező országra –, a nyugati politikusok vakmerőségét mutatják, amely egyszerűen minden határon túlmegy – jelentette ki az elnök, és óva intette a Nyugatot „a saját büntetlenségébe vetett vakhitétől”.

Senki sem garantálhatja, hogy nem vetnek be atomfegyvereket, ha a nemzetközi kapcsolatok erkölcsi és jogi alapjait lerombolják – mondta Putyin. A Nyugat azon kísérletei, hogy erő alkalmazásával megőrizze „megfoghatatlan hatalmát”, csak globális instabilitáshoz, feszültségekhez, áldozatokhoz és pusztításhoz vezetnének – figyelmeztetett.

Putyin szerint a nyugati elitek politikája nem hozhatja meg a kívánt eredményt. Ehelyett ez az állandó versenyfutás a világuralomért és a „liberális globalista messianizmus” csak a saját nemzeteik erejét vonja el, és „az Egyesült Államok és az európai nemzetek népeinek valódi érdekeivel ellentétes”.

A modern nyugati liberalizmus a maga ellentétébe degenerálódott – véli az orosz elnök. Ma már „szélsőséges intolerancia és agresszió jellemzi minden alternatív [nézettel] , minden független gondolattal szemben” – mondta, hozzátéve, hogy hívei még mindig „igazolják a neonácizmust, a terrorizmust és a rasszizmust, valamint a civilek tömeges népirtását”.

Putyin szerint a Nyugat is elkezdte a demokráciát nem többségi, hanem kisebbségi uralomként kezelni.

„A hagyományos demokráciát és a népuralmat szembeállítják valamilyen elvont „szabadsággal”, amely látszólag megéri (…) feláldozni a többség akaratát, a szólásszabadságot és a média függetlenségét” – mondta.

Elolvasom a cikket