Ezek az okok állhatnak az alacsony vércukorszint mögött

Alacsony vércukorszintről akkor beszélhetünk, ha a szervezetben nem található megfelelő mennyiségű glukóz, ez az állapot pedig nem csak a cukorbetség sajátja. Számos olyan más tényező is akad, amely befolyásolhatja szervezetünk glükózszintjét, ezek közül pedig van néhány, amelyre mindenképp érdemes figyelni.

Cukorbetegek esetében általában akkor alakul ki hipoglikémia, ha kevés szénhidrátot vittek be, sokat mozogtak, esetleg túl sok inzulint vettek be. Vannak azonban olyanok is, akik genetikailag hajlamosabbak az alacsony vércukorszintre.

Léteznek olyan okok is, amelyek akár komoly problémát is jelezhetnek, ilyen lehet például a hormonháztartás változása, amely sokszor együtt jár az alacsony vércukorszinttel, azonban sokkal komolyabb okok is meghúzódhatnak a hormonális változások mögött.

A máj problémáinak is előrejelzője lehet, ha valakinek tartósan alacsony a vércukorszintje, hiszen többek között a cirózis is tud tartós hipoglikémiát okozni.

Az azonban minden esetben elmondható, hogy amennyiben nem egyszeri esetről van szó, és a tünet hosszú távon is fenáll, úgy mindenképp érdemes felkeresni egy szakorvost.

Elolvasom a cikket