A vizsgálatban 368 340, 51 és 63 év közötti ember vett részt. A résztvevőket a Brain Health Score (BCS) index segítségével értékelték, amely orvosi beavatkozás nélkül is képes meghatározni a stroke-ra és a demenciára való hajlamot.
A pontszám 12 tényezőn alapul, amelyek a fizikai egészséggel (étrend, vérnyomásszint, fizikai aktivitás, alvásminőség stb.), az életmóddal (rossz szokások megléte, szellemi aktivitás stb.) és a társadalmi-érzelmi jólléttel (stresszszint, társadalmi kiteljesedés, életcél stb.) kapcsolatosak.
A vizsgálat eredményei azt mutatták, hogy minél magasabb a BCS-index, annál kisebb a demencia és a stroke kockázata, még azoknál is, akiknek genetikai hajlamuk van rá. A tudósok megjegyezték, hogy már az index mindössze öt ponttal történő kis mértékű emelkedése is pozitív hatással lehet az egészségre.
A szakértők hangsúlyozzák, hogy tovább kell vizsgálni a BCS hatékonyságát, mint a célzott beavatkozások eszközét az időskori agyi betegségek fokozott genetikai kockázatával rendelkező populációkban.