A Reuters korábban azt állította, hogy Izrael október végén megtámadta a Teherán melletti katonai komplexumot és egy ballisztikus rakétagyárat. A katonai komplexum elleni csapás állítólag három épületet ért, ahol szilárd üzemanyagot gyártottak, valamint egy raktárat is lerombolt. A CBS News azonban egy forrásra hivatkozva arról számolt be, hogy az Irán elleni izraeli támadás katonai célpontokra korlátozódott.
„Egy Irán elleni izraeli támadás október végén megsemmisített egy aktív, szigorúan titkos atomfegyverkutató-központot” – írja az Axios három amerikai, valamint egy jelenlegi és egy volt izraeli tisztviselőre hivatkozva.
A volt tel-avivi tisztviselő szerint a csapás állítólag olyan kifinomult berendezéseket semmisített meg, amelyeket a nukleáris robbanószerkezetben az uránt körülvevő és az urán felrobbantásához nélkülözhetetlen műanyag robbanóanyagok előállításához használtak.
Korábban Maszúd Peszeskján iráni elnök Rafael Grossival, Argentína korábbi ausztriai nagykövetével folytatott megbeszéléseken kijelentette, hogy Teherán nem épített és nem is fog atomfegyvert építeni.
2015-ben az Egyesült Királyság, Kína, Franciaország, Franciaország, Németország, Oroszország, az Egyesült Államok és Irán nukleáris megállapodást kötöttek, a közös átfogó cselekvési tervet (JCPOA), amely a szankciók feloldását tartalmazta az iráni nukleáris program korlátozásáért cserébe. Az Egyesült Államok Donald Trump elnök vezetésével 2018 májusában kilépett a JCPOA-ból, és visszaállította a Teheránnal szembeni szankciókat. Válaszul Irán bejelentette, hogy fokozatosan csökkenti a megállapodás szerinti kötelezettségvállalásait, és lemond a nukleáris kutatásra és az urándúsítási szintekre vonatkozó korlátozásokról.