A fejhallgató rendszeres, napi négy óránál hosszabb ideig tartó használata visszafordíthatatlan változásokat okozhat az agyműködésben. Ezt a Melbourne-i Idegtudományi Intézet és a Stanford Egyetem tudósai állapították meg. Tanulmányuk eredményeit a The Lancet című folyóiratban tették közzé – írta meg az mk.ru.
A vizsgálatban 1800 18 és 35 év közötti önkéntes vett részt, akik beszámoltak a fejhallgatóhasználat gyakoriságáról. Az alanyok ezután kérdőíveket töltöttek ki egészségi állapotukról.
Kiderült, hogy a hosszan tartó fejhallgatóhasználat (napi négy óránál több) összefüggésbe hozható a koncentráció zavarával, a fokozott szorongással és az alvásminőség romlásával. Azok a résztvevők, akik sok időt töltöttek fejhallgatóval, nagyobb valószínűséggel számoltak be alvászavarokról.
A tudósok ezeket a változásokat annak tulajdonítják, hogy az állandó hangingerlés megzavarja az agy természetes információfeldolgozási folyamatait. Egyes esetekben ezek a változások visszafordíthatatlanok lehetnek, figyelmeztetnek a kutatók.