MH/ MTI
2024. november 19. kedd. 20:16
Frissítve: 2024. november 19. 20:17
Magyar Péter állításaival szemben a tények azt mutatják, hogy az OECD tagállamok között Magyarország fordítja a legtöbbet a családok támogatásra. 2010-hez képest a kormány több mint három és félszer többet költ a magyar családok támogatására.
Az idén 3300 jövőre pedig majd 3800 milliárd forint jut a családoknak. A kormány többek közt bevezette a négygyermekes anyák szja-mentességét, a gyermekek után járó adókedvezményt, a családi otthonteremtési kedvezményt, a babaváró hitelt és ingyenessé tette a tankönyveket.
Mindez hozzájárult ahhoz, hogy 2011 óta 178 ezer gyermekkel több született meg, mint amennyi a családbarát fordulat nélkül született volna. Ez több gyermeket jelent, mint amennyien Szegeden laknak – írták.
Megvédtük a nyugdíjasokat! A kormányzat nemcsak megőrizte nyugdíjak reálértékét, hanem visszaállította az elvett 13. havi nyugdíjat. 2010 óta pedig az öregségi nyugdíjak összegét közel 2,5-szeresére növelte.
A nyugdíjak vásárlóerejének fenntartása mellett a kormány más eszközökkel is támogatja az idősebb korosztályt: a nőknek 40 év jogosultsági idő alapján lehetőségük van nyugdíjba vonulni – ezzel éves szinten 25-30 ezren élnek.
A nyugdíj mellett munkát vállalók számára pedig teljes járulékmentesség érhető el, amivel a nyugdíjas korba lépő, ámde továbbra is dolgozni kívánó idősebb munkavállalók helyzete javul – áll a közleményben.
Jelentősen növeltük a béreket és megvédtük a munkahelyeket! 2010 óta a jövedelmek bevonó módon növekedtek, azaz az alsóbb társadalmi rétegek jövedelme nagyobb mértékben nőtt.
Az elmúlt években így jelentősen javult a legalacsonyabb keresetűek jövedelmi helyzete, amely eredményeképp több mint egymillióval csökkent a szegénység vagy társadalmi kirekesztődés kockázatának kitett népesség száma.
Az egy főre jutó jövedelem értéke a legalsó jövedelmi ötödben 2010-ben 454 ezer forint volt, amely 2023-ra több mint háromszorosára (222 százalékkal) nőtt, 1,461 millió forintra emelkedett.
Ez a növekedés meghaladja a bruttó átlagkeresetek 191 százalékos és a medián keresetek 205 százalékos növekedését. Ez 81 százalékos bővülést jelent reálértéken, vagyis a legalsó jövedelmi ötödben élők éves jövedelme közel kétszer annyit ér, mint 2010-ben. A jövedelem növekedésében a foglalkoztatás bővülése – egymillió fővel többen dolgoznak – és a minimálbér emelése játszotta a legnagyobb szerepet. A minimálbér összege 3,6-szorosára emelkedett és a következő években is dinamikusan nőni fog – írták.
A német gazdaság válságát is sikeresen fogjuk kezelni! A kormány sikeresen kezelte a koronavírus-járványt és a háború következtében kialakult energiaválságot is. Megvédtük a családokat, a nyugdíjasokat, a munkahelyeket és a rezsicsökkentést, így a magyar családok továbbra is a legolcsóbban jutnak hozzá az unióban gázhoz és villamos energiához.
A német gazdaság válságát is sikeresen fogja kezelni a kormányzat, ezt szolgálja a gazdasági semlegesség és a 21 pontból álló Új Gazdaságpolitikai Akcióterv, amely tovább növeli a családok jövedelmének vásárlóerejét, segíti a megfizethető lakhatást és a Demján Sándor Programon keresztül hozzájárul a hazai kkv szektor megerősítéséhez.
Ez a különbség: míg a kormánynak van gazdasági programja, addig Magyar Péternek nincs – közölte az NGM.