A Trianonban életképtelenre csonkított Magyar Királyság csak 1928-ban emelhette kormányszintre az irredentizmust, miután megszületett az olasz–magyar örökbarátsági szerződés és külföldi támogatója is akadt a brit sajtómágnás, Lord Rothermere személyében. Több szervezet igyekezett kiadványaiban felhívni a világ figyelmét Trianon égbekiáltó igazságtalanságaira.
A magyar nyelven megjelent munkák sorából emelkedik ki a Magyar Külügyi Társaság kiadásában 1928-ban megjelent, gróf Apponyi Albert nevével fémjelzett Igazságot Magyarországnak! – A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata című, nagyszabású, részletes és adatgazdag munka, amely 1945-ben tiltólistára került.
Igaz, a rendszerváltoztatás után megjelent reprintje, ám kritikai kiadása 2024-ig váratott magára. Babucs Zoltán hadtörténész, a Magyarságkutató Intézet főigazgatói kabinetvezetője – a Magyar Hírlap korábbi lapszerkesztője – és Kovács Attila Zoltán irodalomkutató-történész, az Erdélyi Szalon Könyvkiadó vezetője rendezte sajtó alá, így egészült ki a kötet több száz lábjegyzettel és gazdag képanyaggal.
A Magyarságkutató Intézet konferenciatermében november 21-én összegyűlt hallgatóság előtt Balogh Andrea Johanna, a Magyarságkutató Intézet kommunikációs és tájékoztatási főigazgató-helyettesének moderálása mellett a kötet sajtó alá rendezői nem csupán a műről, hanem a korszakról és a velünk élő Trianon-szindrómáról is beszéltek.