Az egyik ilyen élelmiszer nem más, mint a paradicsom. Ez egy napfénykedvelő gyümölcs, amely nagyon nem szereti a hideget. Minél hidegebb helyen tároljuk, annál hamarabb elkezd megromlani. A paradicsom emellett egy unami nevű vegyületet is tartalmaz, amely voltaképpen felelős a gyümölcs ízéért és illatáért. Ha hidegben tároljuk a paradicsomot, egyre kevesebb lesz benne ebből a vegyületből, így kevésbé élvezhetjük ki az aromáját és az ízét.
A burgonyát sem javasolt hűtőben tárolni, ugyanis keményítőt tartalmaz, amely a hideg hatására cukorrá alakul. Főzés során ez a cukor olyan kémiai vegyületté alakul, amely károsan hat az egészségre. Ha pedig hideg és nedves körülmények között tároljuk, akkor kihajt, kicsírázik, majd fény hatására egy szolanin nevű vegyület képződik a zöldségben, amely több betegség kiváltója is lehet.
Az uborka nagyon jól frissít és hűsít nyáron, azonban nem javasolt a hűtőszekrényben történő tárolása. Az uborkának azért sem tesz jót a hűtőben történő tárolás, mivel a húsa pépessé válik.
A kenyeret sem javasolt hűtőben tárolni, ugyanis nagyon gyorsan kiszárad. A hűvös környezet megváltoztatja a kenyér molekuláris szerkezetét. Ezzel ellentétben a fagyasztás némileg lelassítja ezt a folyamatot.
A mediterrán fűszernövények közül nagyon népszerű a bazsalikom és nemcsak a mediterrán térségekben, hanem hazánkban is. Hűtőszekrényben nem javasolt a tárolása, ugyanis az oxidációs folyamatnak köszönhetően könnyen megbarnulnak a levelei, és az oxidáció elpusztítja azokat az enzimeket és tápanyagokat, amelyek jót tesznek az egészségünknek.
A csokoládé nagyon érzékeny a hőmérséklet-változásra. Ha meleg környezetből a hűtőbe tesszük, fehér kicsapódások keletkeznek a csoki felszínén. Emellett a molekuláris változások módosítják a csokoládé textúráját, azaz nagyon könnyen szemcséssé válik.
A méz antibakteriális hatásokkal rendelkezik. Nagyon hatékony a téli betegségek gyógyításában, tüneteinek csökkentésében. Tele van értékes antioxidánsokkal is, amelyek nagyon sokféle betegség megelőzésében lehetnek a segítségünkre. A mézet a legjobb szobahőmérsékleten tárolni. Ha hűtőben tároljuk, könnyen szemcséssé válik, azaz kikristályosodik. Ha azonban így is szeretjük, akkor nyugodtan tárolhatjuk hűtőszekrényben.
A hagymát sem javasolt hűtőszekrényben tárolni. Csakúgy mint a burgonyának, a hagymának is keressünk helyet a kamrában, azonban vigyázzunk, hogy a hagyma és a burgonya ne kerüljön egymás közelébe, ugyanis a burgonya olyan gázokat bocsájthat ki, amelyek a hagyma gyors rothadását okozhatják.
Sokan arra esküsznek, hogy a kávénak a hűtőben van a helye. Ez nem egészen így van, mivel a kávé hajlamos magába szívni minden szagot és illatot, és ezzel elveszíti a kellemes, jellegzetes aromáját és ízét.