Krónikus hazugságok. A szakértő elmagyarázza, hogy a pszichopata képes „egész valóságokat kreálni az igényei szerint”. Bájosan és magabiztosan tud hazudni, megbízol benne.
Az empátia hiánya. Ezt a tulajdonságot a DRL egyik fő jellemzőjének tekintik, ami a mások érzéseinek megértésére való képtelenséget jelenti. Ezért a pszichopatákat általában hidegnek és mások szenvedése iránt közömbösnek jellemzik. A bizalom elnyerése érdekében akár utánozhatják is ezeket az érzelmeket.
Felületes báj. A pszichopaták nagyon karizmatikusnak tűnhetnek, melegségükkel és bájukkal vonzzák az embereket. Ez azonban csak egy módja annak, hogy elnyerjék a másik ember bizalmát.
Impulzivitás. A DRL-ben szenvedő embereknél olyan jellemvonások figyelhetők meg, mint az impulzivitás, a meggondolatlan és gyakran bűnözői magatartás. Míg a legtöbb ember habozik vagy kétszer is meggondolja a tetteit, a pszichopaták veszélyesen impulzívak lehetnek, és vakmerő döntéseket hozhatnak anélkül, hogy mérlegelnék a másokra jelentett kockázatot.
Felfuvalkodott önértékelés. Jalil Mohammed szerint a pszichopaták azt hihetik, hogy jobbak másoknál.