Roman Balikin üzletembert, az ATL-cégcsoport tulajdonosát és Ihor Francsuk volt parlamenti képviselőt, valamint a fiát, Jaroszlav Francsukot gyanúsították meg. A nyomozás megállapította, hogy a volt ukrán védelmiminiszter-helyettes egykori tanácsadója bűnszövetségre lépett egy volt parlamenti képviselővel, hogy költségvetési forrásokhoz jusson több mint egymillió garnitúra ruha beszerzésére az ukrán hadsereg számára.
Az üzletet egy külföldi nemzetközi szintű csaló szervezte, akit többször is büntetőjogi felelősségre vontak Franciaországban, Spanyolországban, Törökországban és Indonéziában. A megbízás teljesítésére egy törökországi textilipari holdingot választott ki, akiknek megígérte, hogy befolyásos ukrán tisztviselőkkel és politikusokkal való kapcsolatai révén segít egy nagy védelmi megrendelés megszerzésében.
A török fél arról számolt be, hogy a több mint egymillió katonai egyenruha gyártási ára 25,6 millió dollárba fog kerülni, és meghatalmazást adott a csalónak az érdekei képviseletére. A közvetítő öt szerződést kötött túlárazva a védelmi minisztériummal több mint 35 millió dollár értékben az általa irányított cég nevében, majd csak ezt követően írt alá 25,6 millió dollár értékű szerződést egy török ruhagyárossal.
A különbözetből több mint tízmillió dollár kellett volna a közvetítőnek a volt védelmiminiszter-helyettes tanácsadója és a volt parlamenti képviselő zsebébe jutnia. A csaló letétként tízmillió dollárt küldött a török félnek. Amikor a törökök megvarrták és Ukrajnába szállították az egyenruhákat, a közvetítő nem vette fel velük a kapcsolatot, és nem fizetett nekik tízmillió dollárnál többet az elvégzett munkáért. A nyomozás szerint a csalás szervezője saját belátása szerint költötte el az összegeket.
A csalás résztvevői a befolyt összeget luxusautók és ingatlanok vásárlására fordították. A volt honvédelmiminiszter-helyettesi tanácsadót, a volt képviselőt és fiát különösen nagy értékben, csoportosan elkövetett csalással gyanúsították meg. Akár 12 év börtönt is kaphatnak.
Objektum doboz