A hétvégén, a napsütéses időben a Lupa-révnél lévő parkoló – a nyarat idézve – megtelt autókkal. Folyamatosan indultak a kisgyerekes családok, nagyszülők unokákkal egy körülbelül ötszáz méteres sétára a Duna melletti, Szentendre felé vezető kerékpárúton. Mert Kánya Tamás mesebeli alkotása nem csak elcsodálkoztatja a nézőket, hanem meg is mozgatja őket.
A kényelmes séta után, a kerékpár út mellett megpillanthattuk Manófalvát, a kis házikókból, létrákból, tornyokból, gyümölcsökből álló madárvárost.
A madarak, mókusok birodalma
Fotó: A szerző felvétele
„Felépítettem télre újra a madaraknak és mókusoknak a kis városukat. Rengeteg kis ajtóval, ablakkal, hidakkal, létrákkal, erkélyekkel, lépcsőkkel, hintával. Taplógombából, fakéregből és gledícsiából háztetőket készítettem, fűzfavesszőből pedig kerítéseket fontam. A csúcsos tetőket narancseperrel díszítettem. Felhasználtam még vadgesztenyét, kacsa követ, apró kavicsot, kagylót és rengeteg uszadékfát ami most bőven akad. Mivel a tavaly az árvíz elvitt mindent elvitt, teljesen elölről kellett kezdenem” – írta honlapján Kánya Tamás, aki az alkotása elé kirakott egy kis táblát, amelyben felhívta a figyelmet arra, hogy Manófalva egy erdei installáció, ami egyben madár és mókusetető, de nem játszótér!
Kánya Tamás nemcsak megalakotta, hanem gondozza is Manófalvát
Fotó: facebook/romaipartikokert
„Megkértem a szülőket, hogy ne engedjék oda a gyerekeket, hogy szétszedjék átrendezzék, és tartsák tiszteletben a munkám. Mást nem igazán tehetek. Kiírtam azt is, hogy ne szórjanak összevissza mindenféle madáreleséget, mert csak a patkányokat csalják oda főleg ha olyan dolgokat hoznak amit a madarak meg sem esznek.”
A szülök többségének hatására a gyerekek tiszteletben tartják az alkotást, s az előtérbe tett kis kosárban sokan néhány száz forinttal hozzájárulnak a madarak, mókusok etetéséhez.
A környezetbarát kis alkotás adventi ajándék a gyerekeknek, s nem mese, hanem bizonyíték arra, hogy jó ötlettel a családok megmozgathatók.