Ismerjük Magyar Péter tudományos megközelítését az időközi választások mellőzésével kapcsolatban. Úgy próbálnak magyarázkodni, hogy a Tisza Párt esetleges győzelme sem változtatna a Fidesz kétharmados többségén az Országgyűlésben, frakció nélkül szinte semmilyen jogosítványa nem lenne megválasztott képviselőjüknek. Sőt, furcsa módon kijelentették, a Tisza Párt azt javasolja a Tolna megyei választóknak, hogy ők se vegyenek részt a január 12-i időközi választáson, így üzenjék meg, hogy nem asszisztálnak a hatalmi elit húsz éve tartó színjátékához.
Erre mondják azt, hogy savanyú a szőlő. A közvélemény-kutatásokban kimutatott támogatottságára oly büszke Tisza Párt nem akarja a valóságban is megmutatni, hogy milyen ténylegesen a követőinek tábora.
Milyen jól mutatott volna, ha például Szentesen megakadályozzák, hogy az időközi önkormányzati választáson a fideszes jelölt ne vihesse el a pálmát közel hatvanszázalékos győzelemmel, hanem a Hann Endre Mediánjánál látott, a kormánypárttal szembeni 11 százalékos előnyüket itt is meg lehetett volna mutatni. A behúzott farokkal menetelő tiszások ehelyett nem mernek elindulni a harmadik kerületi időközin se, ami hamarjában három olyan lehetőség, ahol nem a követőik önbizalmát csökkentették volna, hanem fényes győzelmeikkel igazolják, hogy a közvélemény-kutatók a valóságnak megfelelően mérnek.
Ők azonban nem ezt csinálják. Inkább forgatják a köpönyeget. Itthon – ahogy Barkóczi Balázs az ATV-ben egyik reggel kijelentette – „Nem én mondom, hogy a TISZA jobboldali, a TISZA önmagát definiálja jobboldaliként.” Nyilván azért, mert érzi, hogy a magyarok többsége nem vevő balos, komcsi érdekképviseletre. Leginkább azért nem, mert tizenöt éve Gyurcsányék nem tudtak elérni semmit, akaratukat – finoman fogalmazva – minden egyes választáson elfújta a szél.
A kettős szereposztásnak a másik felállása Brüsszelben van, ahol Magyarék kifejezetten baloldali szerepkört töltenek be. Részvételével ugyanis paktumot kötött az Európai Néppárt és az európai baloldal, benne a szocialistákkal és a liberálisokkal. A paktum új brüsszeli adókra vonatkozó javaslatot is tartalmaz. Sokak szerint, ha hatalomra kerülne, Magyar Péter végrehajtaná a megállapodást. Sőt, az Európai Parlament egy állásfoglalást is elfogadott, miszerint tovább fokoznák Ukrajna támogatását, ezzel nyomást gyakorolnának a békepárti magyar kormányra. Arra köteleznék hazánkat, hogy a GDP egy részét fordítsa Ukrajna támogatására.
Deutsch Tamás az M1-en hangsúlyozta, „Ez a koalíciós megállapodás, ez a politikai vérszerződés nagyon világosan és egyértelműen elmondja, hogy mit akarnak közösen Gyurcsányék és Magyarék, Magyarék és Gyurcsányék Brüsszelben. Minden pénzzel, minden politikai támogatással és fegyverrel, akár katonai erővel is támogatni kell Ukrajnát az ukrajnai háborúban.”
Az EP-képviselő aláhúzta: lehet itthon műfelháborodást mutatni, hogy háborúpárti elképzelést képviselnek Brüsszelben. De a tény az mégis ez: a koalíciós megállapodásban rögzített pontnak megfelelően a több mint ezer napja tartó háború eszkalálása. Európai parlamenti határozatot fogadtak el Ukrajna minden korábbinál durvább, nagyobb pénzügyi eszközöket, fegyvert, még több szankciót magában foglaló támogatásáról. Az Európai Néppárt, az európai szocialisták kezdeményezésére, Gyurcsányék és Magyar Péterék támogatásával.
Az illegális migráció kérdésében a Magyarország számára katasztrofális, kötelező be- és áttelepítéskvótát jelentő paktum minél gyorsabb és teljes körű végrehajtása mellett kötelezték el magukat. Közösen támogatják a jogállamisági doktrínát, ezt a politikai alapon történő zsarolást, aminek az eredménye, hogy Magyarországtól a neki járó pénzeket továbbra is visszatartják.
Az itthon magát jobboldalinak mutató Magyar Péter Brüsszelben teljesen baloldali érdekeket szolgál. S a választókat teljesen lenézve úgy gondolja, hogy nem látnak át a szitán. Rosszul gondolja.
Sokan remélik, hogy hamarosan a TISZA is visszaesik annyira, mint a DK, s akkor közösen limbózhatnak át a parlamenti léc alatt.
Tart a szurkolás érte, hogy csak ott sikerüljön.
A szerző újságíró