Az óbudai nagy visszhangot kiváltó, március óta zajló korrupciós ügyben a tizenhetedikként kihallgatott gyanúsított kapcsán arról érdeklődtünk a Központi Nyomozó Főügyészségen, hogy milyen gyanút közöltek az érintettel, kezdeményezik-e vele szemben is a kényszerintézkedést, letartóztatást vagy bűnügyi felügyeletet, illetve, hogy az újabb gyanúsítás a vesztegetési üggyel vagy a vagyonkezeléssel áll-e összefüggésben az óbudai önkormányzatnál.
Kovács Katalin, a KNyF szóvivője lapunkkal azt közölte, hogy a bűnügyi érdeket egyelőre az szolgálja, ha a puszta gyanúsításon kívül semmilyen más részletet nem árulnak el a nyilvánosság számára. Rákérdeztünk arra is, hogy a vádhatóság kezdeményezi-e a nyomozati bírónál Kiss László polgármester december 16-ig tartó letartóztatásának hosszabbítását, amire a szóvivő asszony azt válaszolta, az ügyészségnek öt nappal a bíróság döntése előtt kell indítványt benyújtania ebben a tárgyban, s itt még nem tartunk – fogalmazott.
Annál beszédesebb, hogy amikor a nyomozás várható lezárásának idejéről érdeklődtünk, a szóvivő azt felelte, „még messze van a vége”. A polgármestert a márciusban kirobbant korrupciós ügyben vezető beosztású személy által az előnyért hivatali helyzetével egyébként visszaélve, bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása bűntettével, valamint más bűncselekmények elkövetésével gyanúsítja a főügyészség. Rajta kívül Czeglédy Gergő volt szocialista alpolgármester, és további három gyanúsított áll kényszerintézkedés hatálya alatt, a többiek szabad lábon védekeznek. A gyanúsítások túlárazott és fiktív szerződésekről, százmilliós kenőpénzek visszaosztásáról szólnak.
Ki lehet a tizenhetedik?
Óbudai városházi forrásaink a leghatározottabban állították, hogy a „városházáról nem hiányzik senki”, így korrupciós ügy tizenhetedik gyanúsítottját nem itt kell keresni, sokkal inkább az önkormányzati cégek környékén. A közelmúltban váltották le az óbudai vagyonkezelő vezetőjét, ám ennek kapcsán Puskás Péter, az óbudai Fidesz-frakció vezetője azt mondta, telefonon keresték meg a leváltott vezérigazgatót, aki cáfolta azt, hogy neki bármilyen köze lenne ehhez az ügyhöz. Forrásaink azonban felhívták a figyelmünket azokra a nagyszabású, 202i-ben történt vagyonértékesítésre, amikor egyetlen nap több mint 1,3 milliárd forint értékben értékesített értékes telkeket, lakásokat, és nem lakáscélú ingatlanokat az önkormányzat, és ez az összeg nem tartalmazta az értékes siófoki telket, valamint a Flórián tér 3. alatti ezer négyzetméteres üzlethelyiséget.