Ezek azok a természetes módszerek, amelyek álomba ringatnak

Sokak életét megkeseríti a rendszeres kialvatlanság, amely ellen muszáj tenni, hiszen hosszú távon növeli a szív- és érrendszeri megbetegedések kialakulásának kockázatát, felborítja az anyagcserét, és megzavarhatja az idegrendszert is.

Ha csak rövid ideje szenvedünk álmatlanságban, vagy átmeneti alvászavarok esetén érdemes altató helyett néhány természetes módszert is kipróbálni, hiszen ha a stressz, a túlhajszoltság miatt alakultak ki az alvásproblémák, akkor ezek gyorsan segíthetnek álomba szenderülni.

Melatonin

Az egyik leggyakrabban alkalmazott, természetes altató a melatonin hormon, amely alapvetően magától termelődik a szervezetünkben, és az alvási ciklust irányítja: sötétedéskor megemelkedik a szintje a szervezetben, és a mély alvást biztosítja. Azonban manapság sötétedéstől egészen lefekvésig mesterséges fények között töltjük a mindennapjainkat. Túl azon, hogy lefekvés előtt egy-két órával érdemes már mellőzni a képernyőhasználatot, a kis mennyiségű melatonin szedése segíthet, hogy gyorsan el tudjunk aludni. Az ajánlott alkalmazási módja egy-két milligramm lefekvés előtt két órával.

Levendula

Ez a finom illatú gyógynövény régóta segít az alvászavarok enyhítésében, érdemes altató helyett kipróbálni. Az illata lassítja a pulzust, csökkenti a vérnyomást és a bőr hőmérsékletét, mindezek pedig segítenek felkészíteni a szervezetet az alvásra. Egy kutatás során megfigyelték, hogy azok, akik levendulaillatban feküdtek le este, sokkal mélyebben aludtak, mint akik nem. Illóolaját párologtathatjuk diffúzorban is, de cseppenthetünk pár cseppet a párnánk sarkára is.

Macskagyökér

A macskagyökér, vagyis a valeriána mindenki számára ismerős, aki küzdött már valaha is erős stresszel és álmatlansággal. Gyorsan álomba lehet tőle szenderülni, de rendszeres használatával vigyázni kell: szakértők szerint csak rövid távon szabad alkalmazni.

Kamilla

Ez az egyik legnépszerűbb gyógynövény, szinte minden háztartásban megtalálható a teája, főleg az őszi–téli, járványos időszakban. Kevesen tudják azonban, hogy az alvásban is segít. Teája vagy kapszulája segít ellazulni, így könnyebb lesz az alvás.

Elolvasom a cikket