A tea napját minden évben december 15-én ünneplik világszerte. Úgy tartják, hogy ez az egyik legrégebbi és leghasznosabb ital a földön. Vasziljev szerint a világon a Kenyából és Srí Lankáról származó teát értékelik a legjobban: ezekben a régiókban párás és napos az éghajlat, ami azt jelenti, hogy a kártevők nem szaporodnak el a növényeken, és a termelőknek nem kell növényvédő szereket használniuk.
A szakértő hangsúlyozta, hogy a tea valóban segít megszabadulni bizonyos betegségektől. A Kínából vagy Japánból származó zöld teák, a lunjing vagy a sencha például gazdag katechinekben – antioxidánsokban, amelyek erősítik az immunrendszert és védenek az öregedés ellen.
„A Japánból származó matcha, a porított zöld tea magas klorofill- és antioxidáns-tartalmú. Jó azoknak, akik szeretnek méregteleníteni. Az erőteljesség érdekében jobb, ha az Indiából származó fekete teákat választjuk, mint például az Assam vagy a Srí Lanka-i Ceylon tea. Ez utóbbi 2-4 százalék koffeint tartalmaz, de enyhébb, mint a kávé, és jó erősítő.”
Emellett a fekete tea csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát. A szakértő azonban hangsúlyozta, hogy az ital jótékony hatása csak akkor érvényesül, ha helyesen fogyasztják.
Különösen nem szabad reggel éhgyomorra teát inni. Ezenkívül nem ajánlott napi három csészénél többet inni. Ez a szabály mind a leveles, mind a zacskós teára vonatkozik – jegyezte meg Vasziljev.
„A zacskós tea finom frakcióból készül, vagyis egyszerűen finomra van vágva. Ez nem jelenti azt, hogy az ilyen tea káros, de kevesebb hasznos anyagot tartalmaz, mint a leveles tea. A zacskók inkább kérdéseket vetnek fel: ha nem papírból, hanem műanyagból készülnek, akkor mikroszemcsék szabadulhatnak fel belőlük, amelyek aztán bekerülnek a szervezetbe” – tette hozzá a szakértő.