Reggeli szokások a hosszú életért

Kimutatták a reggeli rutin és a hosszú élettartam közötti kapcsolatot. Orvosok és táplálkozási szakértők sorolták fel azokat az egészséges reggeli szokásokat, amelyek a hosszú élettartam érdekében érdemes elsajátítani.

Jeffrey Egler, MD szerint a reggeli rutin kulcsfontosságú szerepet játszik cirkadián ritmusunk szabályozásában, amely alapvető fontosságú a test különböző funkcióihoz, például a hormontermeléshez, az anyagcseréhez és az alvás-ébrenlét ciklusokhoz.

Reggeli pohár víz

Egy pohár víz reggelente elősegíti az emésztést, támogatja az anyagcserét és segít kiüríteni a méreganyagokat – mondja Jeffrey Egler, RD. azt tanácsolja, hogy lefekvés előtt tegyünk vizet az ágyunk közelébe, és reggel az első dolgunk legyen, hogy megisszuk. Ez befolyásolja az energiaszintet is, mondja az orvos. A víz 26%-kal javítja az érzelmi egyensúlyt is, mondta Andrew Hogue, a NEUROFIT társigazgatója. Az éjszakai kiszáradás „a reggeli agyi köd és a rossz koncentráció egyik fő oka” – mondja.

Tápláló reggeli

A reggeli a nap legfontosabb étkezése – mondta Federica Amati táplálkozási szakértő. Tápanyagban, rostban és növényi fehérjében gazdagnak kell lennie. Az ilyen élelmiszerek véleménye szerint segítik a szükséges tápanyagokat és fenntartják az energiát. Amati azt javasolja, hogy reggelente magas fehérjetartalmú ételeket fogyasszunk, például natúr joghurtot vagy zabpelyhet bogyókkal vagy diófélék és magvak keverékével.

Nem kell minden reggel edzőterembe menni. Bármilyen mozgásforma – nyújtás, jóga, tempós séta – fontos a keringés fokozásához, a rugalmasság növeléséhez és a cirkadián ritmus kialakításához – hangsúlyozta Amati. A fogmosás és a reggeli között 5-10 perc fizikai aktivitást javasol.

Aktiválja idegrendszerét

Az idegrendszer aktiválására Hoag azt javasolja, hogy végezzen egy gyors, háromperces szomatikus gyakorlatot, és ökölbe szorított kézzel kopogtassa a testét. Azt mondja, ez felébreszti az idegrendszert, és elősegíti az egészséges vagus ideg tónusát, ami javítja a stressz-ellenállást és a sejtek egészségét. Az idegrendszer aktiválása ezzel a gyakorlattal segít a testtudat gyakorlásában, ami segít tovább élni. A testtudat magában foglalja annak megértését, hogy hol van stressz és feszültség a testünkben: lehet görcs a nyakban, fájdalom a farokcsontban vagy máshol.

Gyakorolja az éberséget

Amati az éber figyelem gyakorlását javasolja, például naplóírással, mély légzéssel és reggeli meditációval. Ezek a gyakorlatok nemcsak a mentális tisztaságot és az érzelmi jólétet javítják, hanem megvédhetik a szervezetet a krónikus stressz káros hatásaitól, amelyek különböző betegségekhez kapcsolódnak – mondja.

Készítsen terveket a napra

Valószínűleg tudja, mit kell tennie egy adott napon, de egyértelmű szándékok megfogalmazása segíthet abban, hogy jobban tudatosuljon abban, hogyan hajtja végre ezeket a feladatokat. A napi célok és prioritások felvázolása javíthatja a fókuszt és a termelékenységet – ajánlja Egler. Megteheti ezt mentálisan, de megteheti írásban is.

Élvezze a reggeli kávét

Egy nemrégiben készült tanulmány kimutatta, hogy a kávét fogyasztó emberek bélrendszerében egyedülálló jótékony mikroba található. Ezt a mikrobát Lawsonibacternek hívják. Amati azt mondta, hogy még azoknál is jelen van, akik koffeinmentes kávét isznak. Ezért azt tanácsolja, hogy ne hagyja figyelmen kívül a reggeli csésze kávét.

Elolvasom a cikket