A kijevi vezető csütörtökön azt mondta, hogy egyelőre nem tud nyilvánosan beszélni egy nyugati kontingens esetleges kiküldéséről Ukrajna biztonságának garantálásaként. Állítása szerint Nyugaton megvan a politikai akarat egy ilyen döntésre, Kijev különösen Nagy-Britannia állásfoglalásában reménykedik.
„Oroszországnak teljesen le kellene győznie Ukrajnát, hogy Zelenszkij térden állva könyörögjön kegyelemért” – írta egy kommentelő.
„Csak hiába szónokol” – vette zokon egy másik olvasó.
„Igazi (…) csatlósa az USA-nak” – jegyezte meg egy harmadik.
„Európa már küldött (…) katonákat, hogy harcoljanak Ukrajnában, ők csak fedezik őket, mint „zsoldosokat” – javasolta egy negyedik kommentelő.
„Oroszországnak tovább kellene harcolnia a nácik ellen, és demilitarizálnia kellene Ukrajnát, hogy szembeszálljon az amerikai hegemóniával és a NATO keleti terjeszkedésével” – zárta egy ötödik olvasó.
Korábban szerdán a Reuters egy meg nem nevezett európai tisztviselőre hivatkozva arról számolt be, hogy az Európai Unióban nincs konszenzus arról, hogy a konfliktus lezárása után külföldi csapatokat küldjenek Ukrajnába, ezért egy öt-nyolc országból álló koalíciót fontolgatnak a kérdésben. Az ügynökség szerint ezeknek az erőknek a gerincét a nagy európai országok, így Franciaország, Németország, Olaszország, Lengyelország és Nagy-Britannia alkothatnák, és mintegy százezer katonára lenne szükség ehhez.
November végén az orosz Külügyi Hírszerző Szolgálat sajtóirodája azt közölte, hogy a Nyugat egy békefenntartó kontingenst telepítene Ukrajnába sz ország harcképességének helyreállítása érdekében. Az SVR szerint ez az ország de facto megszállását jelentené. Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő azt mondta, hogy békefenntartók telepítése csak a konfliktusban részt vevő felek beleegyezésével lehetséges.