A csirke legegészségesebb része

A csirkefilé a legkönnyebben emészthető hús. Nem olyan zsíros, mint a csirke más részei, emellett alacsony kalóriatartalmú – 100 g filé bőrrel körülbelül 300 kcal-t tartalmaz, bőr nélkül – még kevesebbet. A mellben is sok B-vitamin, A-, C-, H-, PP-vitamin és ásványi anyag (kálium, magnézium, nátrium és mások) található. Ennek köszönhetően a csirkemellből készült húsleves segít helyreállítani a gyomor normál savasságát.

A csirkecomb viszont olyan fehérjéket és aminosavakat tartalmaz, amelyek segítenek a szervezetnek a betegségből való felépülésben. A lábak alkalmasak gyermekek és diétás ételek számára. A szárnyak viszont ideálisak grillezéshez vagy mélyhűtött sütéshez.

A combhús zsengébb és lédúsabb a mellhúshoz képest. Emellett több hasznos mikrotápanyagot is tartalmaz. A combokról jobb, ha nem távolítjuk el a zsírréteget, mivel javítja a bőrt, a hajat és a körmöket, normalizálja a vérnyomást, helyreállítja az ereket és az izomszövetet.

A hát alkalmasabb a húsleves főzésére, amely segít erősíteni a memóriát, az immunitást és javítja a fogak állapotát.

A csirkecomb a vitaminok és ásványi anyagok mellett kollagénben is gazdag, ami javítja az ízületek rugalmasságát és a bőr rugalmasságát.

A csirke melléktermékek azonban nem mindig hasznosak. A libában például sok a káros baktérium, és a parazitáknak is „kedvenc” helye. A hőkezelés ebben az esetben tehetetlen. Ugyanez vonatkozik a tüdőre és a fejre is. A csirkemáj azonban kiváló vas- és B12-vitaminforrás.

Így a csirkemáj univerzálisan hasznos termék. A lényeg, hogy megértsük, hogyan és milyen célokra használjuk fel a húsát.

Elolvasom a cikket