Az orvosok, tudósok, táplálkozási szakemberek folyamatosan ugyanazt ismételgetik – minden nap sok vizet kell inni. Természetesen minden szakértőnek más-más mércéje van, de a legtöbben azt tanácsolják, hogy napi 1,5-2 liter vizet igyunk. Egy új kutatás szerint azonban ez nem elég – írta meg az rbc.ua.
Az RBC-Ukrajna azt állítja, hogy a nagy mennyiségű víz valójában hogyan hat a szervezetre, és mennyi vizet kellene naponta fogyasztani.
A San Franciscó-i Kaliforniai Egyetem kutatói metaanalízist végeztek arról, hogy a nagy mennyiségű vízfogyasztás milyen hatással van az egészség különböző aspektusaira.
Ez volt az első ilyen jellegű elemzés, amely 18 tanulmány adatait használta fel. A következtetések rámutatnak a rendszeres vízfogyasztásban rejlő jelentős lehetőségekre és az emberi szervezetre gyakorolt hihetetlen előnyökre.
A kutatók szerint a bőséges vízfogyasztás pozitív hatásait azonosították, többek között a vesekövek kockázatának csökkentését, a testsúlykontrollt, valamint a migrén és a húgyúti fertőzések valószínűségének csökkentését.
A víz jelentősen javítja a cukorbetegséget és az alacsony vérnyomást.
A bőséges vízfogyasztás megelőzi a kiszáradást, amely a WHO szerint rövidebb várható élettartammal és a krónikus betegségek fokozott kockázatával jár.
A víz segít fenntartani a normál testhőmérsékletet, segít a méreganyagok és más káros anyagcseretermékek kiürítésében.
A legjobb hatás érdekében a vízfogyasztás mértékét férfiak esetében napi 3,2 literben, nők esetében pedig napi 2,7 literben határozták meg (mérsékelt éghajlaton). Ezek a számok azonban az egyéni szükségletektől és a környezeti körülményektől függően változhatnak.