Ezek az anyagok megmentik az agyat az öregedéstől

Úgy érzi, hogy lelassul a szellemi tevékenysége? Egy könyv elolvasásakor újra kell olvasni egy-egy bekezdést, mert nem sikerül megértenie? Olyan egyszerű dolgok, mint a megfelelő szó kiválasztása egy beszélgetésben, vagy az, hogy emlékszik, tett-e cukrot a teájába, egyre nagyobb kihívást jelentenek? Mindennapi tünetekről ír cikkében a Pravda.

A korral járó agyi változások természetes folyamatok, de ez nem jelenti azt, hogy bele kéne törődnie. Az életminőség megőrizhető, és a kognitív funkciók magas szinten tarthatók.

Amikor az agy elkezd „öregedni”

Már harmincéves korban megkezdődnek az első változások az agyműködésben, bár ezek a hatalmas potenciál miatt szinte észrevehetetlenek. Ahogy öregszünk, a folyamatok lelassulnak, és ötvenéves korunkra már egyre inkább észrevehetővé válnak a memóriával, a figyelemmel és a gondolkodás sebességével kapcsolatos problémák.

Az olyan szokások azonban, mint a stressz, az alváshiány, a rossz táplálkozás, a rossz szokások és az oxidatív stressz jelentősen felgyorsíthatják az idegsejtek öregedését, amely kognitív hanyatláshoz vezet.

Hogyan lassítható az agy öregedése?

Bár a folyamatot nem lehet teljesen megállítani, egyszerű irányelvek betartásával minimalizálhatjuk a hatásait:

  • Aktív életmód. Fordítson figyelmet a fizikai aktivitásra, a megfelelő alvásra és a rossz szokásoktól való tartózkodásra. Még a napi séták is előnyösek.
  • Szellemi tréning. Oldjon keresztrejtvényeket, olvasson könyveket, tanuljon idegen nyelveket. Az agy folyamatos stimulálása segít az agy formában tartásában.
  • Kiegyensúlyozott étrend. Vegyen be tápanyagokban gazdag ételeket az étrendjébe, és fontolja meg a természetes vitaminkomplexek szedését az agy táplálására.

Foszfolipidek és antioxidánsok: amelyre az agynak szüksége van

A kognitív funkciókat támogató két fő összetevő a foszfolipidek és az antioxidánsok.

  • A foszfatidil-szerin és a foszfatidil-kolin. Ezek az anyagok biztosítják az idegsejtek épségét, és befolyásolják a memóriát, a figyelmet és a gondolkodás sebességét.
  • Q10 koenzim. Ez az erős antioxidáns védi a sejteket az öregedéstől, és támogatja az energiatermelést.

Tanulmányok szerint a foszfatidil-szerin szedése segít javítani a kognitív képességeket. Már hat hét elteltével a kísérletekben résztvevők a koncentráció növekedését, a memória javulását és a feladatok elvégzésének gyorsulását észlelték.

A kiegyensúlyozott táplálkozás, a szellemi tevékenység és a szervezet hasznos anyagokkal való támogatása hosszú ideig „munkaképes állapotban” tarthatja az agyat.

Elolvasom a cikket