Az admirális változtatna a kiképzések jelenlegi formáján, növelné az elrettentő erőt, és szerinte az európai országoknak többet kellene költenie kutatás és fejlesztésre azért, hogy a NATO megfelelően fel legyen készülve a jövő konfliktusaira.
Hozzátette, hogy az ukrajnai háború három korábbi nyugati nézetet cáfolt meg: azt, hogy a liberális érzékenyítés elhozza a demokráciát, valamint hogy az egymásrautaltság vagy a leszerelés a békéhez vezet.
Hangsúlyozta: „Nemrégiben előadást tartottam francia-német ipari vezetők és vállalatvezetők előtt. Azt mondtam nekik, hogy olyanok vagytok, mint a dinoszauruszok – látjátok a vulkánok füstjét, és csak azt mondjátok, hogy változó időket élünk.
A legtöbb európai növényevő, és azt hiszik, hogy van elegendő fű, amiből táplálkozhatnak. Ez nem így van.
Éberebbnek kell lennünk és be kell fektetnünk, mert nem csak arról van szó, hogy még néhány lövedéket kell gyártanunk, hogy eltartsuk Ukrajnát. Hanem arról, hogy készen álljunk a hadiviselés új területein, ahol sokat szenvedhetünk”.
„Ha úgy csinálnánk a dolgokat, mint korábban, akkor a múlt berendezéseit gyártanánk, és nem a jövő eszközeit,
különösen ami az AI-t, az űrt, a robotokat és a pilóta nélküli rendszereket illeti” – fogalmazott a lapnak Vandier, aki szerint Európának komolyan kell vennie a védelmi kiadásokat, hiszen azok nemcsak egy összeget jelentenek, hanem az adott ország biztonságát garantálják.