Így hat az alkohol az agyműködésre

Amint az alkohol bejut az agyba, megzavarja annak normális működését, és számos hatást vált ki. Ezek közt vannak a pozitív hatások, mint a felszabadultság érzése és az eufória, azonban az érem másik felét sem szabad elfelejteni – írta meg a sports.kz.

Az ital elfogyasztása utáni boldogságérzet annak a ténynek köszönhető, hogy az alkohol növeli a dopamin és a szerotonin – a „boldogsághormonok” – szintjét. Az ember magabiztosabbnak és boldogabbnak érzi magát, megfeledkezik a gondokról” – mondta Anna Sinyaeva szakember.

Az orvos megjegyezte, hogy gyakori alkoholfogyasztás esetén a szervezet alkalmazkodik, és leállítja ezeknek a hormonoknak a termelését. Ennek eredményeként a személy agresszív vagy apatikus lesz. Vannak, akik alkohollal összefüggő depressziót tapasztalnak.

„Súlyos ittas állapotban az embernél koordinációs problémák lépnek fel: járás közben tántorog, elmosódottan beszél, rosszul tudja kontrollálni a kézmozdulatokat. Ez azért történik, mert az alkohol még kis adagokban is idegméregként hat. Negatívan hat a kisagyra, amely a mozgások pontosságáért és a test egyensúlyának megőrzéséért felelős” – összegzett Sinyaeva.

Elolvasom a cikket