A vöröshagyma héja tele van C-, illetve B6-vitaminnal, folsavval, káliummal, mangánnal, illetve gyulladáscsökkentő vegyületekkel, amik a hagyma külső rétegében koncentrálódnak nagyobb mennyiségben.
A hagymahéj íze intenzív, egyetlen probléma vele az, hogy nehéz megrágni, így nyersen fogyasztva valóban nem nagy élmény. Szuper módszerek léteznek azonban a felhasználására:
- Hagymatea: mossunk meg megtermett vöröshagymát, hántsuk le a héját, majd forrásban lévő vízzel öntsük le. 2-3 percig hagyjuk lefedve ázni, utána halásszuk ki belőle hagymahéjat. Ízesíthetjük mézzel vagy cukorral. Kiváló köhögéscsillapító, nyákoldó készítményt kapunk.
- Alaplé: ehhez meg kell pucolni 2-3 nagyobb fej hagymát, belerakni egy teafilterbe, majd kb. 1,5 l vizet felforralni és abban legalább 30 percig áztatni. Készülő alaplevünket ízesítsük sóval, borssal, babérlevéllel, kakukkfűvel és petrezselyemmel, ha pedig még gazdagabb ízekre vágyunk, további leveszöldségek héját is belefőzhetjük.
- Vöröshagymapor: mossuk meg alaposan a lehántott hagymahéjat, utána itassuk fel a vizet egy konyharuhával. Terítsük szét egy sütőpapírral kibélelt tepsiben a héjakat és alacsony hőfokon szárítsuk ki addig, míg teljesen törékenyek nem lesznek. A kiszárított vöröshagyma héjakat tegyük darálóba, és őröljük finom porrá. Ezzel egy gazdag ízű, kreatívan felhasználható hagymás fűszert kapunk.