Hogyan óvhatjuk meg elménket idősebb korunkban?

Szerinte a könyvek olvasása, a rejtvények megoldása, a keresztrejtvényfejtés, az idegen nyelvek tanulása és a sakkozás hasznos az agy edzésére. Az intellektuális gyakorlatok serkentik az idegi kapcsolatokat és plasztikusan tartják az agyat.

Fesenko a Rosszijszkaja Gazetának adott interjújában az egészséges életmód fontosságát is hangsúlyozza a magas intelligencia időskori megőrzése érdekében. Azt tanácsolja, hogy maradjunk fizikailag aktívak, ússzunk, sétáljunk vagy kerékpározzunk, hogy javítsuk az agy vérellátását és biztosítsuk annak normális működését.

A szellemi tisztánlátás megőrzéséhez szükséges továbbá a jó minőségű, teljes, legalább 7-8 órás éjszakai alvás. Fontos a napi rutin betartása, az azonos időben való elalvás és ébredés.

Az álmatlanság elkerülése érdekében kerülje az esti órákban a kütyük használatát.

A megfelelő táplálkozás fontos az agy egészségéhez. Fogyasszon antioxidánsokat, omega-3 zsírsavakat, B12-vitamint és folsavat, amelyek az olajos halakban, diófélékben és bogyós gyümölcsökben találhatók. Korlátozza a zsíros, cukros ételek és szénsavas italok fogyasztását. Az életkor előrehaladtával csökkentse az ételek kalóriatartalmát.

Az agyi aktivitás fenntartása érdekében nyugdíjba vonulása után is folytassa a munkát. A munka legyen teher- és stresszmentes. Válasszon olyan tevékenységeket, amelyek koncentrációt igényelnek.

Az intelligencia időskori megőrzése érdekében kerülje az olyan rossz szokásokat, mint a dohányzás és a túlzott alkoholfogyasztás.

Elolvasom a cikket