MH
2024. december 30. hétfő. 8:24
Az elnök is elismerte a vezetői tévedéseket, köztük a politikai döntéseket és a kommunikációs kihívásokat – jelentette a lap szombaton. Néhány tanácsadójával együtt Biden úgy érzi, hogy a visszalépését kiváltó kihívások ellenére is versenyben kellett volna maradnia – állítja a cikk fehér házi forrásokra hivatkozva.
A hírportál szerint ezek az érzések a közelmúltban folytatott magánbeszélgetések során kerültek felszínre. Biden júliusi visszalépési döntése a Trumppal folytatott televíziós vita után érkezett, amely kritikákat váltott ki, és felerősítette a korával és szellemi képességeivel kapcsolatos aggodalmakat.
Nyilvánosan elismerte, hogy a június 27-i eseményen nyújtott teljesítménye nem volt megfelelő, és kijelentette, hogy „elszúrta”, mivel nehezen tudta világosan megfogalmazni politikáját.
Ez a döntés tette szabaddá az utat Kamala Harris alelnök számára, hogy ő legyen a demokraták jelöltje; őt aztán Trump legyőzte a novemberi választáson.
A visszalépés miatti sajnálkozásán túl Biden a magánéletben elégedetlenségét fejezte ki Merrick Garland igazságügyi miniszterré választásával kapcsolatban. Frusztrációjának adott hangot az Igazságügyi Minisztérium Trump elleni büntetőeljárás vélt késlekedése miatt. Források szerint Biden úgy véli, hogy ha az igazságügyi minisztérium gyorsabban lépett volna a Trump elleni vádakkal kapcsolatban – amelyek a 2020-as választások megdöntésére tett kísérletektől kezdve a titkos dokumentumok helytelen kezeléséig terjednek –, az még a választások előtt egy politikailag káros perhez vezethetett volna.
Biden azért is bírálta a Garland vezette igazságügyi minisztériumot, mert az „agresszívan” nyomozott fia, Hunter Biden ellen – jelentette a média meg nem nevezett forrásokra hivatkozva.
Hunter Bident júniusban elítélték, mert egy kézifegyver vásárlásakor hazudott a régóta fennálló drogfüggőségéről. Egy másik ügyben szeptemberben bűnösnek vallotta magát több adóügyi bűncselekményben, az ítélethirdetést ebben a hónapban tervezik. December 1-jén Joe Biden kegyelmet adott fiának annak ellenére, hogy korábban ígéretet tett arra, hogy nem avatkozik be, azzal érvelve, hogy Huntert „szelektíven és igazságtalanul” vonták felelősségre családi kapcsolatuk miatt.
A hónap elején elismerte, hogy bizonyos hibákat elkövetett, többek között azt a döntést, hogy nem tette fel a nevét a Covid–19-segélycsekkekre, amely szerinte a kormányának gazdasági erőfeszítéseiért járó elismerésébe került.
Az elnök egy nemrégiben sugárzott podcastban a változó médiatér által támasztott kihívásokról is beszélt. Megjegyezte, hogy az információforrások sokasodása megnehezítette a kormánya eredményeinek hatékony közvetítését egy olyan környezetben, ahol a közönség gyakran a saját szempontjainak megfelelő híreket választja.