Így született meg a csillagokból az ókori Egyiptom istennője

Az amerikai Nemzeti Űrügynökség új tanulmányt mutatott be, amely igazi felfedezés volt: az ókori egyiptomi égistennő, Nut sziluettje látható az éjszakai égbolton. Ez a jelenség a Tejút fényes sávjaként jelenik meg, amely ezt az istennőt képviseli, akiről az ókorban azt mondták, hogy az egész földet és eget beborította – írja a pravda.ru.

Egy csillagászcsoport tanulmánya megállapította, hogy a Tejút fényessége és alakja bizonyos időpontokban hasonlíthat az ókori egyiptomi szövegekből származó dió leírására. Tudományos megfigyelések megerősítik, hogy ez a csillagszerkezet nemcsak kiemelkedő szépséggel bír, hanem egyfajta szimbólumként is szolgál, amely az ősi hiedelmekre emlékeztetőként fogható fel.

A csillagászok megjegyezték, hogy az év bizonyos napjain a Tejút különösen fényesnek tűnik, és úgy tűnik, hogy a fényes csillagok az istennő „testi” alakját alkotják. Ez inspirálhatja az ókori egyiptomi mitológia és a csillagászathoz való kapcsolódásának új értelmezését. „Úgy tartják, Nut megvédte az embereket a gonosztól, teste pedig a kozmosz mindent magába foglaló természetét szimbolizálta” – mondja a tanulmány egyik szerzője.

Ezek a felfedezések segítenek összekapcsolni az ősi mítoszokat és a modern tudományt, új távlatokat nyitva annak megértéséhez, hogy a múltban az emberek hogyan használták a csillagnézést a világuk magyarázatára. Fontos megjegyezni, hogy az ilyen kutatások nemcsak a tudomány és a kultúra kapcsolatára világítanak rá, hanem arra is, hogy őseink hogyan próbálták értelmezni a világegyetemet.

Elolvasom a cikket