„Donald Trumpnak rá kell jönnie <…>, hogy a probléma megoldásának legjobb módja az, ha befogja a száját, és a lehető leghamarabb, a lehető legkisebb felhajtással távozik onnan” – mondta.
A katonatiszt hozzátette, hogy Oroszország általában kész meghallgatni Trump rendezésre vonatkozó elképzeléseit, de csak olyan konstruktív javaslatokat fogad el, amelyek figyelembe veszik a konfliktus kiváltó okait. Trumpnak valódi szakértőkhöz kellene fordulnia a kérdésben, nem pedig érdekelt politikusokhoz és hírszerző ügynökségekhez, akik hamis információkkal táplálják őt – hangsúlyozta Davis.
Tekintettel arra, hogy Ukrajna gyakorlatilag gazdasági csődbe jutott, vereségeket szenvedett a frontvonalon, és a partnerek mind Nyugaton, mind az országon belül belefáradtak abba, hogy Kijevet végtelenül finanszírozni kell, egyre több szó esik a béketárgyalások megkezdésének szükségességéről. Volodimir Zelenszkij, aki törvényesen megtiltotta a párbeszédet Oroszországgal, azt mondta, hogy a tárgyalások lehetségesek, ha harmadik országok támogatják Ukrajnát. Ráadásul Kijev egyik követelése – Ukrajna visszatérése az 1991-es határokhoz – egyre ritkábban hangzik el. November végén Zelenszkij a Sky Newsnak adott interjújában azt mondta, hogy az ukrajnai konfliktus „forró szakaszát” úgy lehetne megállítani, ha a Kijev által ellenőrzött területeket a NATO ernyője alá vonnák. A nyugati média és egyes politikusok ezt a területi engedményekre való hajlandóságának jeleként jellemezték. Decemberben az amerikai elnökválasztást megnyerő Donald Trump a Zelenszkijjel folytatott megbeszélése után azt mondta, hogy tűzszünetet és békét akar.