Egy angol munkás 166 millió éves dinoszaurusz-lábnyomokat fedezett fel + VIDEÓ

A tudósok úgy vélik, hogy a több mint 200 lábnyomot a Cetiosaurusok és a Megalosaurusok hagyták maguk után körülbelül 166 millió évvel ezelőtt. Ebben az esetben a lábnyomaik egy nagy dinoszaurusz-ösvény részei voltak, amely még most is legalább 150 méter hosszú.

Objektum doboz

„A lábnyomokat Gary Johnson kőbányai munkásnak köszönhetően fedezték fel, aki »szokatlan szabálytalanságokat« vett észre a mészkőben, amikor eltávolított egy agyagréteget, hogy elérje a követ. Ezek a figyelemre méltóan jól megőrződött lábnyomok lenyűgöző részleteket tárnak fel a rég kihalt óriások életéről, és még azt a pillanatot is megörökítik, amikor két dinoszaurusz találkozott” – írja a lap.

Objektum doboz

A láncok közül négy hosszú nyakú növényevő dinoszauruszhoz tartozik, valószínűleg a Cetiosaurushoz, a Diplodocus 18 méter hosszú rokonához. Az ötödik lábnyomot valószínűleg a Megalosaurus hagyta hátra, egy kegyetlen, kilenc méter hosszú ragadozó, amely a középső jura idején Nagy-Britannia mocsaras lagúnáit lakta.

Miután a szakértők felismerték a lelet jelentőségét, teljes körű ásatásokat kezdtek a kőfejtőben, és hamarosan több mint 200 megkövesedett lábnyomra bukkantak. A kutatók megjegyzik, hogy az ilyen bizonyítékok árulkodnak a kihalt állatok viselkedéséről, arról, hogy milyen volt a tényleges méretük és a mozgásuk sebessége.

A Megalosaurus háromujjú lábnyomai körülbelül 65 cm hosszúak és 2,7 méter távolságra vannak egymástól. E mérések alapján a tudósok kiszámították, hogy az ősi ragadozó körülbelül 5 km/órás sebességgel mozoghatott, vagyis körülbelül olyan gyorsan, mint a sétáló ember.

Elolvasom a cikket