Kiderült, hogy a mosakodás „nagymamaszabálya” helyes

Keith Crandall, a Számítógépes Biológiai Intézet igazgatója és a George Washington Egyetem biostatisztika és bioinformatika professzora nyilatkozatában elmondta, hogy nagyanyja mindig azt mondta neki, hogy „súrolja a füle mögött, a lábujjak között és a köldökben”. Úgy vélte, hogy ezek a területek a mosakodás közbeni elhanyagoltság miatt más típusú baktériumokat rejthetnek, mint a test más területei.

A tanulmányban 129 végzős és egyetemi hallgatótól vettek mintát a vádlijukból és alkarjukból, a fülük mögül, a lábujjaik között és a köldökükből. Ugyanezeknek a diákoknak megtanították, hogy szekvenálják a DNS-t ezekben a bőrmintákban, összehasonlítva az olajos, elhanyagolt területeket a száraz, tisztább területekről vett mintákkal.

Crandall nagymamájának és Crandallnak igaza lett; a rendszeresebben tisztított területeken sokkal változatosabb volt a mikrobiom, amely potenciálisan egészségesebb mikrobagyűjteményt tartalmazott, mint az elhanyagolt területeken.

„A száraz bőrterületek (alkar és vádli) egyenletesebbek, gazdagabbak és funkcionálisan elkülönültebbek voltak, mint a faggyús (fül mögötti) és nedves (köldök és lábujjak közötti) területek – írta tanulmányában a csapat, hozzátéve, hogy nemek, életkorok és etnikumok között nem találtak jelentős különbségeket. – A bőrrégiókon belül a baktériumok alfa- és béta-diverzitása is jelentősen különbözött néhány összehasonlított év esetében, ami arra utal, hogy a bőr baktérium-stabilitása régió- és alanyfüggő lehet”.

A bőr mikrobiomját az Ön számára hasznos és káros mikrobák alkotják. Ha az egyensúly a káros mikrobák felé tolódik el, az olyan betegségekhez vezethet, mint az ekcéma vagy az akne, mondta Crandall. A mikrobiom és az emberi egészség közötti kapcsolat azonban még nagyon is vizsgálandó terület, ez a tanulmány pedig a felnőttek egészséges mikrobiomjának referenciapontjaként szolgál.

Elolvasom a cikket