Tejjel vagy tejszínnel jobb a kávét inni

Annak ellenére, hogy a tejszín egy tejtermék, a két termék közötti különbség jelentős. A tej és a tejszín ugyanis ízben és összetételben is különbözik.

Egyébként korábban a tejszínt ilyen módon nyerték – a tejet tartályokban védték, amelyek alján egy speciális csap volt. Ezen keresztül a tej alsó részét leeresztették, és csak a felső réteget hagyták meg. Most azonban speciális eszközök – tejleválasztó – segítségével nyerik. És sokan meg vannak győződve arról, hogy a kávéhoz hozzáadott tejszín lágyabbá teszi az italt és eltávolítja a keserűséget. Ezért sok kávéivó meg van győződve arról, hogy a legjobb idő a téli-hideg időben tejszínes kávét inni. A tejszínes kávé tökéletesen felmelegít és segít a kikapcsolódásban. A tejszín megőrzi a kávé minden jótékony tulajdonságát.

A tej az emlősök tejmirigyei által termelt ital. Fő célja az újszülött kölykök táplálása. Ennek megfelelően a tehéntej évszázadok óta része az emberi táplálkozásnak. A tej ásványi anyagokban gazdag, ami jótékony hatással van az emberi szervezetre. A tej zsírtartalma alacsonyabb, mint a tejszíné, bár összetételük szinte azonos.

Ahogy a kávészakértők mondják, a hozzáadott tej csökkenti az ital erősségét, és észrevehetően megváltoztatja az ízét is. És hogy mennyi tejet öntsünk egy csésze kávéba – ez minden egyén ízlésétől függ. Nyáron például jobb, ha hideg tejet adunk a kávéhoz – ez segít gyorsabban csillapítani a szomjat. Télen azonban kívánatos a tejet felmelegíteni, mielőtt a kávéhoz adnánk.

Milyen tejszínt és tejet jobb a kávéhoz venni

A kávéhoz adandó tejszínt jobb, ha legfeljebb 10%-os zsírtartalommal választjuk. Ellenkező esetben kis csomók jelenhetnek meg az italban. Ha azonban mégis díszíteni szeretné az italt, akkor 30%-nál nagyobb zsírtartalmú tejszínre van szükség, amelyet fel kell verni – adhat hozzá cukrot, és a szép „sapkás” hab tetejére megszórhatja akár csokoládéval, akár fahéjjal, akár narancshéjjal.

Ami a kávéhoz való tejet illeti – itt is sok múlik a tej zsírtartalmán. Ez közvetlenül befolyásolja a hab minőségét. A legoptimálisabbnak itt olyan folyadékot tartanak, amelynek zsírtartalma körülbelül 2,5-3,5%. Sokkal alacsonyabb értékkel a buborékok nagyok (és a keletkező hab elég gyorsan leülepszik). De a kávé esetében nehezebb lesz a habverés, mint a tejszín.

Ezenkívül a hab minőségét befolyásolja az is, hogy mennyi fehérje van a tejben. Ha ezek nem kevesebb, mint 3%, a hab szemcsés és sűrű. De a 2%-nál kevesebb fehérjét tartalmazó tejből nehéz lesz cappuccinót vagy más hasonló kávéitalokat készíteni.

Elolvasom a cikket