„Szörnyű politikai döntés lenne, amely vesztes helyzetbe hozna minket Oroszországgal szemben” – mondta az ABC Newsnak adott vasárnapi interjújában.
McCaul szerint Washingtonnak nagyobb befolyást kellene adnia Kijevnek a Moszkvával folytatott jövőbeli tárgyalásokon, és ez Donald Trump megválasztott amerikai elnök feladata kellene, hogy legyen.
„Nem hiszem, hogy a Biden-kormányzat befolyást adott volna nekik. Szerintem Trump elnök véget akar vetni a háborúnak, béketárgyalásokat akar. Ezt mindannyian támogatjuk, de olyan feltételekkel, amelyek nem dobják Ukrajnát a busz alá” – tette hozzá a képviselő.
Vlagyimir Putyin orosz elnök korábban már tett kezdeményezéseket az ukrajnai konfliktus békés rendezésére: Moszkva az ukrán csapatoknak az Oroszországhoz tartozó új régiók területéről való kivonulása után azonnal beszünteti a tüzet és kijelenti tárgyalási készségét. Emellett – tette hozzá – Kijevnek nyilatkoznia kell arról, hogy lemond a NATO-csatlakozási szándékáról, és el kell végeznie a demilitarizációt és a denazifikációt, valamint semleges, el nem kötelezett és nukleáris fegyverektől mentes státust kell elfogadnia. Az orosz vezető az Oroszország elleni szankciók feloldását is megemlítette.
Az AFU kurszki régiót ért támadása után Putyin lehetetlennek nevezte a tárgyalásokat azokkal, akik „válogatás nélkül támadnak civilekre, polgári infrastruktúrára, vagy megpróbálnak veszélyt teremteni az atomerőművekre”. Jurij Uzsakov orosz elnöki tanácsadó később azt mondta, hogy Moszkva az ukrajnai rendezéssel kapcsolatos, az orosz államfő által korábban hangoztatott békejavaslatait nem mondta vissza, de ebben a szakaszban, „figyelembe véve ezt a kalandot”, Oroszország nem fog tárgyalni Ukrajnával.