Ezt a nyolc dolgot tilos ecettel tisztítani

Az ecet baktérium- és gombaölő hatású, így kitűnő általános jellegű fertőtlenítésre. Bevethetjük vízkő és penész ellen, legyen szó a kávéfőzőről, a mosogógépről vagy a fürdőszobai csempéről. Van azonban, aminek nem tesz ót az ecetes tisztítás.

1. Kőpult, kőpadló

A konyhapult, a fürdőszobapult és a járólapok gyakran mészkőből, gránitból vagy márványból készülnek. Az ecet, amely egy természetes sav, felmarhatja a kő felszínét, károsítva azt. Az ilyen felületeket inkább mosogatószeres, mosószeres meleg vízzel tiszítsuk!

2. Mosogatógép, mosógép

Az ecet idővel kikezdheti a gumi és a műanyag alkatrészeket (mint pl. a kosarakat, tömítéseket, kivezető csöveket). Célszerű inkább kifejezetten ezeknek a háztartási gépeknek a tisztítására kifejlesztett szerekkel karbantartani ezeket.

3. Telefon, tablet

Sose tisztítsuk meg ezeket ecettel, mert a kijelző ujjlenyomat-érzékelő bevonatát a sav károsíthatja. Nedves mikroszálas törlőkendővel ugyanolyan hatékonyak lehetünk, és a készüléket sem tesszük tönkre közben.

4. Keményfafelületek

A felmosáshoz ne használjunk ecetet, de ecetes vizet sem! A ecet ugyanis feloldja a fa felületét, amelytől a padló foltossá válik, amelyet nem tudunk helyreállítani.

5. Kávéfőző

Az ecet remek vízkőoldó, de nem igazán tesz jót a szilikontömítéseknek és a műanyag alkatrészeknek. Helyette érdemes direkt a kávégépekhez ajánlott tisztítószert használni.

6. Kések

Ugyancsak nem ajánlott ecettel tisztítani a késeket, mert a penge felületén elindíthatja a korróziót, így rozsdásodást okozhat.

7. Viaszolt bútorok

Az ecetsav lemarja a viaszt a bútorról, tönkretéve azt egy pillanat alatt. A viaszolt bútorokat kifejezetten az erre a célra szánt szerrel tisztítsuk!

8. Tűzhely

Jó ötletnek tűnik a zsíros, ételmaradékos tűzhelyet ecettel tisztítani, de töményen alkalmazva a szer felmarhatja a felületet. Használjuk hígítva, és alaposan töröljük át tiszta vizes ronggyal.

Elolvasom a cikket