„A leendő elnököt, akinek nincs joga feloldani ezeket a szankciókat a Kongresszus jóváhagyása nélkül, felperzselt föld fogja várni, szó szerinti és átvitt értelemben egyaránt” – közölte Moszkva.
A külügyi közlemény szerint az új korlátozások bevezetése kísérlet arra, hogy legalább némi kárt okozzanak az orosz gazdaságnak, még akkor is, ha az a világpiacok destabilizálásával fenyeget, „Joe Biden dicstelen uralkodása végének előestéjén”.
Ugyanakkor a drágább és instabilabb amerikai ellátásra áttérni kényszerülő európai szövetségesek és az amerikai lakosok érdekei is feláldozódnak – hangsúlyozta a tárca.
„Washington ellenséges fellépései nem maradnak reakció nélkül, azokat figyelembe vesszük a külgazdasági stratégiánk kidolgozásakor. A világ energiaszektora számára az Egyesült Államok által Oroszország ellen kirobbantott hibrid háborúban hazánk kulcsfontosságú és megbízható szereplője volt és marad a globális üzemanyagpiacnak” – összegezte a külügyminisztérium.
Az amerikai pénzügyminisztérium több mint 200, az orosz energiaszektorhoz köthető vállalatot és magánszemélyt, valamint több mint 180 hajót vett fel a szankciók listájára. Az új korlátozások célja, hogy korlátozzák Moszkva hozzáférését a nemzetközi piacokhoz, és csökkentsék az olaj- és gázexportból származó bevételeket.