A szakértők úgy vélik, hogy egy pohár vörös- vagy fehérbor fogyasztása a nap bizonyos szakában segíthet a zsírégetésben és a fogyásban.
A szervezetünk egy bizonyos cirkadián ritmus szerint működik. Ez egy 24 órás ciklus, amely szabályozza a szervezetünkben zajló, összes mechanizmust, az alvástól az emésztésig. Egyes tanulmányok azt mutatják, hogy az anyagcserénk sebessége a nap folyamán változik, és bizonyos időpontokban a szervezetünk hatékonyabban dolgozza fel az ételeket és italokat.
Az olyan tápanyagokkal ellentétben, mint a fehérjék vagy a szénhidrátok, az alkohol másképp metabolizálódik, és fogyasztásának időzítése befolyásolhatja, hogyan égeti el a szervezet a kalóriákat.
Ezért a szakértők azt javasolják, hogy a kora délutáni órákban, 16 és 19 óra között fogyasszunk bort. Ekkor a legaktívabb a test anyagcseréje, és ekkor tudja sokkal hatékonyabban feldolgozni az alkoholt, csökkentve annak kockázatát, hogy zsírként raktározódjon el.
Viszont a késő este, vacsora után vagy közvetlenül lefekvés előtt fogyasztott bor megzavarhatja az alvást, lelassíthatja a zsírégető folyamatokat is. Az alkohol rossz hatást gyakorol a REM alvási fázisra, amely során a szervezet regenerálódik, javítja az izmokat, lassítja az anyagcserét, és szabályozza a hormonszintet.